Artykuł: Najszybciej ceny rosną w tym roku we Wrocławiu

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 04 gru 2006, 15:28

Dziś w Rzeczpospolitej artykuł o cenach mieszkań:

"Najszybciej ceny rosną w tym roku we Wrocławiu

W listopadzie ceny mieszkań używanych nie wzrosły tak bardzo jak w październiku.

Najbardziej - bo o 7,4 procent - lokale używane podrożały w Poznaniu. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław - z czteroprocentowym wzrostem.

- Podobnie sytuacja na rynku wtórnym wyglądała w październiku tego roku - mówi Marta Kosińska, analityk serwisu szybko.pl. - Także najszybciej podnosiły się ceny we Wrocławiu i Poznaniu. Jednak w październiku zwyżki te wynosiły odpowiednio 16,98 i 12,07 proc., a w listopadzie są już jednocyfrowe.

Mimo dużo wolniejszego tempa podwyżek w minionym miesiącu ceny zbliżyły się do kolejnych "magicznych" progów. We Wrocławiu niemal osiągnęły poziom 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, a w Krakowie są bliskie 7 tysiącom zł za metr. W Warszawie stawki wywoławcze przekroczyły w listopadzie 7,4 tys. zł za mkw. i są najwyższe w kraju.

- Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o podwyżki cen mieszkań używanych, jest jednak Wrocław. W tym mieście zanotowaliśmy ponad 75-procentowy wzrost cen od początku roku - podaje Marta Kosińska.

Najtaniej spośród dużych miast monitorowanych przez serwis szybko.pl można było kupić mieszkanie używane w Katowicach - średnio blisko 2,8 tys. zł za metr kwadratowy oraz w Poznaniu - ponad 4,5 tys. zł."

Całość w dzisiejszym wydaniu gazety.

ODPOWIEDZ