Artykuł: Praga i Wola drożeją

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 17 lip 2007, 21:48

Praga i Wola drożeją – Rzeczpospolita, 16 lipca 2007

Ceny mieszkań na Pradze i Woli gonią te w droższych dzielnicach. W tej chwili 7, 8, a nawet 10 tys. zł za mkw. to norma w rejonach, które kiedyś uchodziły za gorsze.

Spójrzmy na pierwszy przykład w tabeli "Do wzięcia od ręki" - przy ul. Płockiej za dwa pokoje o
niewielkim metrażu, 36 mkw., w inwestycji z końca lat 90. sprzedający żąda prawie 400 tys. złotych, czyli 11 tys. złotych za mkw. Nawet uwzględniwszy, że w tej cenie są meble kuchenne i dwie szafy, są to ceny godne śródmieścia. Zresztą z Płockiej do śródmieścia naprawdę jest niedaleko i może stąd ta cena.
W tabeli "Co i za ile sprzedali warszawscy pośrednicy" znajdziemy inny przykład z Płockiej, w starszym budynku z 1960 roku cena osiągnęła 8200 zł za mkw. Tyle samo w mieszkaniu przy ul. Pereca na Woli, czyli na styku ze śródmieściem i ul. Ludwiki położonej za Płocką.
Trochę drożej jest przy ul. Okopowej, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to także stosunkowo nowa inwestycja, a ponadto jest to zamknięty chroniony budynek (z możliwością parkowania na zamkniętym podwórku), w cenie jest garderoba, zabudowa kuchenna.
Trochę taniej jest na Bemowie - mieszkanie o powierzchni 70 mkw. przy ul. Pirenejskiej w bloku z połowy lat 80. kosztuje 446 tys. zł, czyli 6371 zł za mkw.
Podobne ceny mamy na Pradze-Północ i Południe. Na przykład przy ul. Wiosennej za dwa pokoje na 38 mkw. w czteropiętrowym bloku z lat 70. sprzedający chce 275 tys. zł, czyli 7237 zł za mkw. Jeszcze taniej jest przy ul. Białostockiej, gdzie mieszkanie w dobrym stanie i duże - o metrażu prawie 80 mkw. - kosztuje pół miliona złotych, a więc niecałe 6,5 tys. zł za mkw. Najdroższe jest równie duże mieszkanie przy ul. Okulickiego. Tu za tę samą powierzchnię: 89 mkw., trzeba zapłacić prawie 200 tys. zł więcej niż przy Białostockiej.

ODPOWIEDZ