ceny mieszkań - trendy

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
matandked
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2011, 9:02

Post autor: matandked » 15 sie 2011, 10:06

Witam,

jestem młodym absolwentem Politechniki Warszawskiej (pracuję na podstawie tzw. samozatrudnienia), chciałbym wziąć kredyt mieszkaniowy. Mam w związku z tym pytanie dotyczące cen. W większości analiz do których można łatwo dotrzeć przez wyszukiwarki internetowe, znajdują się porównania kwot w roku bieżącym z ubiegłymi. Czy istnieją artykuły, które opisują prognozy (o stosunkowo dużym prawdopodobieństwie) dotyczące zmian cen w ciągu najbliższej dekady?
Ta informacja jest dla mnie bardzo istotna, ponieważ nie chciałbym, aby okazało się, że 3 lata po wzięciu kredytu cena mieszkania spadła o połowę - w takiej sytuacji wolę poczekać wspomniany okres czasu.

Przy obecnych cenach, nurtuje mnie inne pytanie - czy gdybym rozmawiał z przedstawicielem banku i wyraził chęć wynajmowania zakupionego lokalu przez pierwsze dwa - trzy lata od momentu udzielenia kredytu (w tej sytuacji nadal mieszkałbym z rodzicami), to, czy ta informacja miałaby jakiekolwiek znaczenie dla udzielającego kredytu?

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 16 sie 2011, 14:08

z prognozami dotyczącymi spadku czy wzrostu cen mieszkań jest tak samo jak z walutami - kto je zna ten będzie bogaty to są tylko prognozy i niestety najczęsciej takie se. Nie licz na spadki rzędu 10 % jak i wzrost ten czas już minął.

To że będziesz wynajmować mieszkanie nie ma znaczenia dla banku - co do czekania to pamiętaj - 3 lata czekania to 3 lata dłużej spłacania kredytu a przez te 3 lata jeżeli nie masz swojego mieszkania będziesz musiał je wynajmować zatem będziesz płacił haracz ... nie szkoda Ci ???

Masz zdolność kupuj - szukaj dobrych nieruchomości za niską cenę :) odrobina chęci i będziesz miał w czym wybierać

tmidaj
Posty: 3
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:40

Post autor: tmidaj » 09 gru 2014, 17:43

użytkownik napisał wyżej w temacie ze z rodzicami będzie mieszkał przez 3 lata to podczas wynajmu część rat by się chyba spłaciła ;)

ODPOWIEDZ