Droższe mieszkania większe

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 07 lis 2006, 22:01

Ceny wszystkich mieszkań idą w górę, ale które drożeją najbardziej? W Warszawie najwyższą cenę metra kwadratowego osiągnęły ostatnio mieszkania w śródmieściu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że najdroższe są te największe, a nie mniejsze mieszkania w tej dzielnicy
Reguła jest taka, że im mieszkanie większe, tym cena metra kwadratowego niższa. Metr kwadratowy małych mieszkań jest zazwyczaj wyższy niż w przypadku dużych lokali w tej samej lokalizacji.
Dlaczego tym razem rzeczywistość jest odmienna od reguły? - Powyższa zasada sprawdza się bardziej w przypadku rynku pierwotnego, gdzie mieszkania kupuje się w stanie surowym - tłumaczy Piotr Krupa, dyrektor Biura KRUPA Nieruchomości w Warszawie, autor analizy. - Natomiast na rynku wtórnym sprzedaje się już pewien standard. A na czteropokojowe i większe mieszkania w śródmieściu stać raczej zamożnych, którzy w ten standard dużo inwestują. Innymi słowy - w małych mieszkaniach prędzej trafimy na meblościankę, a w dużych na meble w stylu Ludwika XVI. Stąd te ceny - dodaje.

Więcej w artykule Rzeczpospolitej z 6 listopada pt.: „Jakie mieszkania drożeją najbardziej”

ODPOWIEDZ