Czy mam jeszcze szansę zostać Rzeczoznawcą?

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Krzysztof N. Jr
Posty: 14
Rejestracja: 27 lis 2006, 13:43

Post autor: Krzysztof N. Jr » 27 gru 2006, 22:54

Witam
Niedawno wpadł mi w ręce artykuł dot. zawodu Rzeczoznawcy majątkowego. Było tam napisane, iż humaniści nie mają już szans na zdobycie tego zawodu. Studiuję administrację publiczną o specjalizacji "Zarządzanie nieruchomościami" i w przyszłym roku będę bronił pracę licencjacką. Czy w związku z nowelizacją Ustawy z dnia 22 września została mi odebrana możliwość wstąpienia do tego zawodu? Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
Pozdrawiam
Krzysztof N. Jr

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 28 gru 2006, 9:50

Jednym z warunków uzyskania uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości jest posiadanie wyższego wykształcenia prawniczego, ekonomicznego lub technicznego. Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która weszła w życie 22 września 2004r. w art. 13 ust 1 mówi. że osoby z wykształceniem wyższym, które przed dniem wejścia w życie ustawy (czyli 22 września 2004r.) rozpoczęły studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości, mogą ubiegać się po ich ukończeniu o nadanie uprawnień zawodowych w zakresie szacowania nieruchomości, bez legitymowania się wykształceniem wyższym prawniczym, ekonomicznym lub technicznym. Ten przepis nie był nowelizowany ani teraz ani wcześniej, dlatego z innym wykształceniem nie ma sensu obecnie rozpoczynać studiów podyplomowych.

ODPOWIEDZ