Najowy ustny-czy egzaminy się już skończyły?

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Kaktusik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2007, 23:15

Post autor: Kaktusik » 13 maja 2007, 23:20

Witam serdecznie.
Chciałabym wybrać się, i może zaytać zdających o pytania, ale nie wiem czy już jest po egzaminach? W MB wiele dowiedziec sie nie mogłam, a chciałabym poznać pracujacych w tym zawodzie ludzi z poza obecnego kręgu, by móc w podjąć decyzję o podjęciu pracy w tym zawodzie mając wiecej wiarygodych opinii.
Chciałabym też wiedziec, bo już się gubię, czy jest się pośrednikiem od momentu opublikowania wyników?I czy one sa wywieszane jak lista????

Michal
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2006, 15:10

Post autor: Michal » 14 maja 2007, 8:11

...widać że Ustawy o gosp.nieruchomościami nie czytałeś:)
Powodzenia!!! W zawodzie jest cholernie trudno ostatnio przez wariactwo cenowe-ni ma czym handlować

Kaktusik
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2007, 23:15

Post autor: Kaktusik » 14 maja 2007, 10:43

Jestem dopiero na początku swojej drogi. Najpierw chciałabym się wykształcić...bo nie porwę się przecież na pośrednictwo bez jakiejkolwiek wiedzy :) stąd moje pytanie...

tipy_typ
Posty: 31
Rejestracja: 15 lut 2007, 17:55

Post autor: tipy_typ » 19 maja 2007, 23:24

Warto sie uczyc!! 90% osob ktorzy wykonuje ten zawod bez licencij tylko przynoszy wstyd i Urzad powinnien sie wziaz ostro za nimi...Tak sie sklada ze zanim zaczelam kurs( obecnie jestem juz na praktykach) poszukiwalam kupic nieruchomosc gruntowa pod zabudowe. Nawet sobie nie wyobrazacie z jakim rozczarowanie sie spotkalam i jakim laictwem. Przez trzy miesiace mialam doczynenia z pseudo posrednikow ktorzy nawet nie wiedzialy czy nieruchomosc ktora reklamuja w lokalnej prasy jest wciaz na sprzedaz....a szyt glupoty sie okazalo kiedy jedna z dzialek ktora bylam zainteresowana( reklamowana jako NOWA) zostala sprzedana 2 lata temu...!!!!Malo kto raczyl odzwonic, nie mowiac ze sposob przeprowadzania rozmowy pozostawial bardzo duzo do zyczenia-powszechna agresywnosc! Na zakonczenie dodam ze posrednik pobral prowizje nieprawnie- mial oferta na wylacznosc i ja nie musialam podpisiwac umowe o posrednictwa z nim. Dowiedzialam sie to dopiero na wykladach...a to mnie kosztowalo prawie 7 tys. zl!
Polski Rynek Obrotu Nieruchomosci zostal stworzony na wzor Amerykanski, ale prawda jest taka ze nie ma nic wspolnego z w/w:( A szkoda, bo wtedy by byl porzadek a nie "wolna amerykanka" jaka obecnie panuje...

ODPOWIEDZ