Działka rolna z przeznaczeniem pod inwestycje na budowlaną

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
dzialkowicz
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2008, 23:24

Post autor: dzialkowicz » 17 sie 2008, 23:25

witam posiadam działkę rolną z przeznaczeniem pod inwestycje o obszarze 1,30 ha działka ta znajduje się w samym centrum małej miejscowości ok 5tyś mieszkańców z dwóch stron działki znajduje się klika zabudowań w tym ośrodek zdrowia oraz bank spółdzielczy natomiast pozostałe dwa boki sąsiadują z parkiem. Z tej działki jest dostęp do drogi publicznej z dwóch stron. Założyłem ten temat aby dowiedzieć się czy mogę to podzielić na mniejsze działki budowlane i sprzedać je w takiej postaci wiem ze popyt na działkii pod zabudowania głownie jednorodzinne w mojej okolicy jest duzy więc wydaje mi sie że byłoby to opłacalne Jeśli ktoś wie czy takie coś jest możliwe i czy byłoby to opłacalne oraz ile mniej wiecej kosztowałyby wszystkie formalności prosze pisać. Z góry dziękuje za wyjaśniające odpowiedzi

lukas0259
Posty: 24
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:05

Post autor: lukas0259 » 27 sie 2008, 16:41

Przeznaczenie działki wynika z...?
Jeśli z MPZP (planu miejscowego) to możesz zbudować to, co w nim zapisano. Nieważne jest co lepiej się opłaca. Jeśli wiedziałeś, że podział na działki budowlane, to trzeba było zgłaszać uwagi na etapie prac nad planem. Teraz, jeśli chcesz zmienić przeznaczenie, musisz złożyć wniosek o zmianę planu (realizacja - powyżej 2 lat).
Działki nie podzielisz na mniejsze niż minimum określone w planie, bo wójt nie wyda postanowienia stwierdzającego zgodność projektu podziału z MPZP (a co się z tym wiąże - nie wyda decyzji podziałowej).

ODPOWIEDZ