działka pod zabudowe szeregowa

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
lajlala
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2008, 12:26

Post autor: lajlala » 26 sie 2008, 10:22

Witam, mam nastepujace pytanie: w gminie jest plan zagospodarowanie ktory mowi o minimalnych powierzchniach dzialek pod zabudowe jednorodzinna, blizniacza i szeregowa. Dajmy na to odpowiednio: 700, 400, 300 m. Mam dzialke o powierzchni 900 m i chce podzielic ja na 3 dzialki pod zabudowe szeregowa. Czy jest mozliwy taki podzial? Jesli tak to jak przyszly nabywca moze (musi??) ja zabudowac? Czy wtedy przepisy budowlane o odleglosciach od granicy dzialki nie maja zastosowania (z zalozenia szeregowki czy blizniaki "stykaja" sie scianami wiec o 4m od granicy dzialki nie ma mowy)

lukas0259
Posty: 24
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:05

Post autor: lukas0259 » 27 sie 2008, 16:33

Plan miejscowy powinien wyjaśnić Ci wątpliwości dotyczące powierzchni minimalnej działki, linii zabudowy, położenia domów względem granicy itp.

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 02 wrz 2008, 8:10

Najlepiej wziąć wypis i wyrys z planu miejscowego, tam będzie uściślone, jak może być zabudowa - jeśli o niskiej intensywności to konkretnie jaka - czy wolno stojąca, czy bliźniacza, szeregowa, a może atrialna. Bo nie zawsze jeśli gmina zakłada minimalne działki, to akurat w tym miejscu może być szeregowa. Plan miejscowy również podaje linię zabudowy,szerokość minimalną działki( bo 300m działki jeszcze nic nie mówi) wysokość i inne szczegóły które pozwolą zachować ład przestrzenny. Jednak te wszystkie elementy są ustalane w oparciu o prawo budowlane, dokładnie o odległości budynku względem granic działki jak i odległości względem innych obiektów.Usytuowanie obiektów budowlanych reguluje rozporządzenie w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Podstawowa odległość wszelkich budynków (w tym garaży i budynków gospodarczych) od sąsiedniej działki budowlanej winna wynosić:

ODPOWIEDZ