egzamin ustny

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
wiktoria
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2006, 11:31

Post autor: wiktoria » 27 lip 2006, 11:58

Witam serdecznie
Mam do was wielką prośbę. W czerwcowym egzaminie zdałam pisemny, jednak na ustnym nerwy mnie zjadły i niestety oblałam. Teraz przygotowuję się do egzaminu ustnego we wrześniu. Jest to dla mnie niezwykle ważny egzamin, nie mogę go sobie tak po prostu zawalić. Dlatego bardzo proszę szczególnie osoby które ostatnio szczęśliwie zdały egzamin lub osoby które po raz drugi podchodziły do ustnego i tym razem zdały, proszę napiszczie jaki był wasz system nauki tak aby się dobrze przygotować i nie "spalić" na egzaminie. Ja na razie czytam ustawę za ustawą, zakreślam najważniejsze zdania, potem przepisuję je w punktach do zeszytu a potem to już tylko wkuwanie. Wiem z mojego egzaminu, że komisja oczekuje odpowiedzi krótkich i zwięzłych, wiem też bo tak było w moim przypadku, że niestety ale niekoniecznie te pytania muszą dotyczyć symulacji ( ja miałam tylko 1 pytanie z symulacji) więc nie mogę się skupić tylko na wybranych ustawach. Proszę opiszcie swoje doświadczenia i skuteczny sposób nauki. Za wszystkie ewentualne odpowiedzi z góry dziękuję. A tak na marginesie, może ktoś umie opowiedzieć na pytanie "jak można zabezpieczyć pośrednika prowizję w przypadku gdy zamawiający nie może jej zapłacić przy umowie sprzedaży". Jeszcze raz dzięki liczę na waszą pomoc

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 28 lip 2006, 7:26

Bardzo dobrze się uczysz. Ja tez uczę się podobnie. Oprócz tego codziennie czytam kodeks cywilny, chociaż kawałek. Zaglądam tu na forum i gdy trafię na ciekawy problem , to wertuję różne ustawy. Oprócz tego przygotowałam odpowiedzi na przynajmniej setkę najczęstszcych pytań z egzaminów ustnych. Pisałam je tak, jak powinnam odpowiadać przed komisją. Niektóre są bardzo obszerne, ale i zagadnienia są takie. Pisałam je na podstawie ustaw i dostępnych na rynku wydawnictw. Jest to duża forma pomocy teraz przy nauce, nie mówiąc już o tym ile się nauczyłam pisząc to. Oprócz tego jest jeszcze dobra metoda nauki grupowej w formie dyskusji. Wydaje mi si, że łatwiej wtedy wiele wchodzi do głowy, gdy się podyskutuje na ten temat. Jest to też forma ćwiczenia samego egzaminu i wypowiedzi przed egzaminatorem.

lajkonik
Posty: 99
Rejestracja: 17 maja 2005, 21:57

Post autor: lajkonik » 28 lip 2006, 11:52

[quote:3be8964f0f="Alicja"]czytam kodeks cywilny, chociaż kawałek [...]
zaglądam tu na forum [...]
wertuję różne ustawy [...]
[...] przygotowałam odpowiedzi na przynajmniej setkę najczęstszcych pytań z egzaminów ustnych
[...] nauka grupowa w formie dyskusji[/quote:3be8964f0f]
zaryzykuję stwierdzenie, iż Twój sposób nauki jest wprost idealny. Egzamin zdasz za pierwszym razem - to gwarantowane...

wiktoria
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2006, 11:31

Post autor: wiktoria » 28 lip 2006, 18:32

Dziękuję Ci Alicjo za konstruktywną podpowiedź. Myślę, że dużo mi pomogłaś, bo nie wpadłam na to aby przygotować pisemnie odpowiedzi na przykładowe ustne pytania. Bardzo Ci dziękuję, tylko skąd miałaś tyle przykładowych pytań. Bardzo Cię proszę gdybyś mogła mi je podesłać (oczywiście bez odpowiedzi) ja chętnie bym nad nimi popracowała, byłabym Ci bardzo wdzięczna. Zauważyłam podobnie jak Ty, że pisząc o wiele więcej się zapamiętuje. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia na egzaminach (nie mam wątpliwości, że je zdasz).

kazik78
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:05

Post autor: kazik78 » 16 sie 2006, 9:29

Ja się uczę podobnie. Myślę, że jest to dobry sposób na naukę do egzaminu ustnego. Zapraszam do wymiany materiałów. Kontakt na GG.
Pozdrawiam,
kazik78

Szatkosia
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2006, 23:39

Post autor: Szatkosia » 17 sie 2006, 0:21

cześć,witam wszystkich

jestem jedną z tych, które wielkimi krokami zbliżają sie mam wrażenie do wielkiej klęski - też zdaję we wrzesniu.
Mimo, że uczę sie pilnie, mam wrażenie, że wiem jeszcze mniej niż wtedy kiedy nie wiedziałam nic. Niestety nigdy nie pracowałam jako pośrednik i błądzę jak dziecko we mgle. Dziewczyny podpowiedziałyście mi jak się uczyć. Opracowłam juz sobie ponad 80 pytań i chyba zaczynam cośłapać. To naprawde skuteczny sposób i duzo zostaje w głowie. Niestety obawiam się,że to za mało.

dario
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2006, 13:17

Post autor: dario » 26 sie 2006, 13:23

Witajcie! Mam pytanko, czy ktoś ze śląska zdaje w październiku egzamin ustny na licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami? - niestety nie zdałem w czerwcu części ustnej;(( mój gg 6920925

Ela Mikstacka
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2006, 21:44

Post autor: Ela Mikstacka » 28 sie 2006, 9:57

Witam! Przygotowuję się do egzaminu poździernikowego, metoda opracowywania pytań na ustny wydaje mi się bardzo trafiona- też tak robię. Praktycznie mam już odpowiedzi na ok. 90% pytań z forum. Teraz dobrze by było "obgadać" te pytania, chętnie wiec nawiążę kontakt z kimś, kto przygotowuje sie dp egzaminu- najlepiej gdzyby był to ktoś z okolic Leszna, śremu, Kościana czy Rawicza. Podobno "burza mózgów" to najlepsza metoda nauki. Mój gg 1948967. Pozdrawiam

Izka
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2006, 22:46

Post autor: Izka » 01 wrz 2006, 23:04

witam
muszę przyznać iż jest to egzamin bardzotrudny, ale do zdania. Trzeba się dużo uczyć i mieć faktyczną praktykę w zawodzie. Czas przygotowania do egzaminu to minimum 2 miesiące. Nie należy czytać ustaw i uczyć sie ich na pamięć lecz czytrać ze zrozumieniem popartym przykładem. Na więcej pytań odpowiem indywidualnie. Ajestem tym szczęśliwcem który posiada licenję. Trzymam za wrześniowców i innych kciuki. Moi znajomi też podchodzą we wrześniu i wiem że jest was ok 700 osób więc życzę abyście znaleźli się w tych 60% kończących egzamin pozytywnie.
pozdra

ODPOWIEDZ