Zachowek-domek na działce

Podatek od spadków i darowizn oraz Kodeks cywilny - procedury postępowania przy spadkach. Znasz takie pojęcia: zachowek, zstępni, wstępni, pasierb - mogą się przydać...
narie
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2008, 15:34

Post autor: narie » 19 wrz 2008, 15:38

Witam.
Jestem w trakcie sprawy o zachowek po ojcu. W skład majądku wchodzi min.domek położony na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowców. Do wyceny nieruchomosci Sędzia na mój wniosek powołał rzeczoznawcę sądowego.
Moje pytanie: czy fakt, iż ów domek jest wybudowany na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowców ma znaczenie na obniżenie jego wartości?
Nadmieniam, iż pozwana powołała swojego rzeczoznawcę który moim zdaniem znacznie zaniżył wartośc tej nieruchomości.

Piotr Staniak
Posty: 19
Rejestracja: 17 lis 2005, 16:53

Post autor: Piotr Staniak » 28 wrz 2008, 14:56

Sprawa może być trudna lub banalna.Moje pytanie brzmi czy ziemia na , której stoi ów domek przypadkiem nie jest własnością danej gminy , która w latach sześćdziesiątych lub siedemdziesiątych przekazała teren Stowarzyszeniu Działkowców.Pytam nie przypadkowo z racji głośnego tematu odnoście działkowcó rozdmuchanego przez media w tamtym roku. Otóż Stowarzyszenie nie jest właścicielem żadnego terenu na terenie polski to raz. Dwa czy ów domek jest trwale połączony z ziemią poprez fundament , myśle że nie. Domki na działkach to nie nieruchomości.Po trzecie na podstawie jakiego tytułu prawnego Twój Tato był posiadaczem przedmiotowej ziemi. Podejrzewam , że na podsawie umowy dzierżawy.Zadaje takie a nie inne pytana ponieważ jeśli okaże się, że to co napisałem powyżej okaże się stanem faktycznym w sęsie prawnym to w każdej chwili możesz to stracić.

Piotr Staniak

ODPOWIEDZ