CZY OKREśLENIE MIESZKANIE HIPOTECZNE JEST POPRAWNE ?

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
kazik78
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2006, 9:05

Post autor: kazik78 » 22 sie 2006, 9:31

Witam Wszystkich,
CZY OKREśLENIE „MIESZKANIE HIPOTECZNE” JEST POPRAWNE ?
Ciekaw jestem Waszych odpowiedzi.

Pozdrawiam,
kazik78

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 22 sie 2006, 14:13

[quote:7ea0df7872="kazik78"]Witam Wszystkich,
CZY OKREśLENIE „MIESZKANIE HIPOTECZNE” JEST POPRAWNE ?
Ciekaw jestem Waszych odpowiedzi.

Pozdrawiam,
kazik78[/quote:7ea0df7872]

Witam
Nie jest poprawne,zle sformułowane i nigdzie w żadnej ustawie nie znajdziesz tego okreslenia. nazwa ta przyjęła się ( nie wiedziec czemu) i w zasadzie odczytuje się ja jako pełna własność
Pozdrawiam

galined
Posty: 168
Rejestracja: 22 paź 2005, 21:41

Post autor: galined » 22 sie 2006, 19:27

na przykład " działka budowlana "

W jezyku potocznym , w ofertach rynkowych, często używane jest pojęcie działki budowlanej jako działki niezabudowanej, którą można bedzie wykorzystać dla celów zabudowy.
Natomiast wg prawa (ustawa o gospodarce nieruchomościami ) działka budowlana to działka gruntu [b:5413ae9b8a]już zabudowana[/b:5413ae9b8a] i .....spełniająca jeszcze inne dodatkowe warunki.
Tak więc wskutek używania tego pojęcia w potocznym znaczeniu może niekiedy dojść do niezrozumiałej dla przeciętnego klienta sytuacji polegającej na tym, że na działce posiadającej wg prawa cechy działki budowlanej niestety nie będzie mozna niczego zbudować.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ