Przyszłośc i perspektywy zawodu rzeczoznawcy ??

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
konrad
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2008, 21:16

Post autor: konrad » 22 paź 2008, 21:50

Witam mam zamiar zostać w przyszłości rzeczoznawcą nieruchomości, pracuję jako makler jednak licencja pośrednika nie interesuje mnie tak bardzo jak osoby zajmującej się wyceną. Zastanawia mnie jak może wyglądać przyszłość w tej branży i jakie ma ona przed sobą perspektywy?. Wiem że jest wiele czynników których nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić i przewidzieć, jednak ciekaw jestem Państwa opinii na ten temat.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 07 lis 2008, 9:43

Ryzyko jak wszędzie - tylko zdać bardzo trudno i długa droga.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 07 lis 2008, 10:39

Jestem pośrednikiem i funkcjonuje na rynku warszawskim od 10 lat i niestety nie napawa mnie optymizmem sytuacja na tym rynku nie będę teraz się użalał nad tą sytuacją , ale równolegle obserwuje rynek rzeczoznawców i myślę , że panuje na nim największy porządek byle kelner czy handlarz mięsem nie otrzyma uprawnień rzeczoznawcy , żeby zostać rzeczoznawcą trzeba naprawdę się napracować i nie można uzyskać uprawnień z nadania jako osoba ubiegająca sie o licencję przeszedłem 3 etapowe postępowanie przed "Komisją Weryfikacjną" i nie było łatwo spełnić ich oczekiwania , a teraz wstyd byle pętak skończy prywatnę szkółki kupi symulacje i otrzumuje licencje ,oby to sie jak najszybciej skończyło , kiedy i pośrednicy będą zakwalifikowani jako wolny zawód.Być rzeczoznawcą majątkowym to coś więcej niż dostać licencję pośrednika. Każdy kto zna ten zawód , to wie że ma on szerokie perspektywy rozwoju. Rozgadałem się trochę może niepotrzebnie.

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 07 lis 2008, 15:00

Jeszcze miesiąc temu deklarowałeś, ze zabierasz zabawki i odchodzisz z forum. Co się stało? Bo w kwestii twojego marudzenia, niezadowolenia, dziamolenia , narzekania nic się nie zmieniło. Proponuję Ci pakiet sesji u psychologa, bo Twoja postawa malkontenta i zapatrzenie w samego siebie są żenujące.I do tego mania prześladowcza. To typowe cechy psychopaty. Pracując przez 10 lat( jak piszesz) w pośrednictwie, gdzie ostatnie 4 były hojne dla pośredników, powinieneś się na tyle dorobić i rozwinąć, że nie miałbyś powodu do marudzenia i narzekania. No i czasu na wnikliwe obserwowanie tej nieudacznej konkurencji, która panoszy się wszędzie i przeszkadza Ci działać. śmię postawić tezę, że w ogóle nie pracujesz w nieruchomościach a jak już to jako agent, którego wyciska jak cytrynę pracodawca za marną prowizje. Nigdy na forum nie powiedziałeś nic sensownego - żadnej odpowiedzi fachowej na zadawane tu pytania. A ja jeszcze nigdy nie spotkałam pośrednika, który tak by narzekał jak Ty.Mania wielkości i dorabianie sobie tytułów to również zła cecha.:-)

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 07 lis 2008, 15:39

źle oceniasz moje wypowiedzi i myślisz tylko o pieniądzach nie dostrzegasz problemów jakie są na rynku nieruchomości , być może nie śledzisz uważnie sytuacji na rynku , tak masz rację 4 ostatnie lata były dobre dla pośredników , ale co z tego niestety pośrednicy mają duży problem , aby dbać o własny wizerunek , nieuczciwa konkurencja niszczy rynek jeżeli tego nie widzisz to źle , to nie zrozumiesz o czym pisze , a na sesje sam się wybierz , na forum nie mam ochoty nikogo za darmo uczyć i uświadamiać nigdy nikomu obcemu za darmo nie pomagam w niczym i swoją wiedzą nie dziele się problemy o których piszę na szczęście dostrzegają członkowie WSPON i być może coś w tym kierunku zrobią , a psyhopatą być może jesteś ty , a ja jestem pośrednikiem , a nie agentem , agentem być może jesteś Ty , być może dostałeś licencję z nadania , bez egzaminu.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 07 lis 2008, 15:39

źle oceniasz moje wypowiedzi i myślisz tylko o pieniądzach nie dostrzegasz problemów jakie są na rynku nieruchomości , być może nie śledzisz uważnie sytuacji na rynku , tak masz rację 4 ostatnie lata były dobre dla pośredników , ale co z tego niestety pośrednicy mają duży problem , aby dbać o własny wizerunek , nieuczciwa konkurencja niszczy rynek jeżeli tego nie widzisz to źle , to nie zrozumiesz o czym pisze , a na sesje sam się wybierz , na forum nie mam ochoty nikogo za darmo uczyć i uświadamiać nigdy nikomu obcemu za darmo nie pomagam w niczym i swoją wiedzą nie dziele się problemy o których piszę na szczęście dostrzegają członkowie WSPON i być może coś w tym kierunku zrobią , a psyhopatą być może jesteś ty , a ja jestem pośrednikiem , a nie agentem , agentem być może jesteś Ty , być może dostałeś licencję z nadania , bez egzaminu.

martyniq77
Posty: 87
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:31

Post autor: martyniq77 » 08 lis 2008, 8:48

Nie tylko ja źle je oceniam, więc coś w tym jest. Nie rozumiem dlaczego tak ciągle mówisz o tym jacy to inni są beznadziejnymi pośrednikami, agentami itp. Poco tak się tym podniecać. W każdym zawodzie znajdą się kombinatorzy, cwaniacy, niekompetentni i nie uczciwi. Jeśli tacy ludzie sami sobie nie zdadzą z tego sprawy to ich postawy nie zmienią nawet najsroższe kary. Przykładowo ile jest takich sytuacji, że ktoś odsiedzi wyrok, wychodzi i dalej robi to co robił.Po drugie ci których tak wychwalasz i pokładasz w nich nadzieje uzdrowienia grupy zawodowej pośredników, również nie są kryształowi. Siedzą i korytka i walczą o stworzenia zasad, które tak naprawdę pozwolą im ułożyć zasady dobre przede wszystkim dla siebie. Musi strasznie coś cię boleć skoro ciągle tak to podkreślasz - uzdrowić grupę, zrobić porządek!!! Zacznij od siebie!!! Ps. Nawet dobrze że uczestniczysz w tym forum nadal, bo ostatnio powiewało nudą.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 09 lis 2008, 12:17

Panowie. Wszędzie są ludzie i ludziki. Bycie zadowolonym nie jest w charakterze naszej nacji.A tak na marginesie to każdy ma rączki do siebie.

mnich
Posty: 160
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:46

Post autor: mnich » 10 lis 2008, 14:24

Jeśli chcę gdziekolwiek zrobić porządek , to zawsze zaczynam od siebie , czy coś mnie boli nie , ale nie jestem zadowolony z wielu rzeczy , dlaczego za mało są napiętnowane czarne owce , dlaczego w prasie w internecie za mało jest artykułów na temat rzetelności i uczciwości naszej grupy zawodowej , dlaczego ,na tym forum za mało dyskutuje się o istotnych problemach dla naszego środowiska , a za dużo jest pytań i dyskusji z których wynika to że , wielu uczestników ma problemy z czytaniem ustaw , nie uczestniczy w doskonaleniu zawodowym , a wielu uczestników , chce uzyskać istotne informacje dotyczące transakcji za darmo , to forum nie funkcjonuje najlepiej .

ODPOWIEDZ