Umowna objętość murów - jak określić wys. kondygnacji poddasza

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
tomtoo
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2009, 16:43

Post autor: tomtoo » 11 sty 2009, 17:08

Mam pytanie jak policzyć umowną objętość murów w budynku mieszkalnym jednorodzinnym z użytkowym poddaszem (skosy) a dokładnie to mam problem z określeniem wysokości kondygnacji poddasza, bo jeśli przyjąć że u.o.m to suma ilości murów wynikająca z różnicy powierzchni całkowitej każdej kondygnacji (liczonej po obrysie zewnętrznym murów),a powierzchnią ogólną danej kondygnacji, pomnożonej przez wysokość kondygnacji, liczonej od wierzchu do wierzchu stropu, bez potrącania otworów okiennych i drzwiowych; mury ponad dachem, kominy, występy
itp. oraz ścianki działowe w piwnicach doliczane są do murów.
V=(pc1 - po1)*h1 + ...+(pcn-pon)*hn+inne mury, to jak mam określić wys. ostatniej kondygnacji, która ma skosy, gdzie w najwyższym punkcie wynosi ona (2,65+0,25m, tj. od posadzki do górnej pow. stropu poddasza), a ścianka kolankowe = 1,12 m. Obliczenia robię dla domu wg projektu Archon-Dom w ananasach (http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w ... f7d63034f4).

Proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ