Mieszkanie nad ośrodkiem zdrowia

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
Massey
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2009, 19:20

Post autor: Massey » 30 mar 2009, 20:32

Witam.

Mam problem, w którego wyjaśnieniu chciałbym uzyskać pomoc. Mieszkam w niewielkiej wsi, położonej w dość dużej gminie. We wsi tej znajduje się ośrodek zdrowia, a nad nim mieszkanie, które stoi puste. Ponoć mieszkania położone w takich budynkach (jak wspomniany wcześniej ośrodek zdrowia) nie są na sprzedaż. Ale czy nie da radę czegoś zrobić, by je zdobyć? Ono stoi puste, nikomu nie przynosi pożytku ani korzyści, tylko zwyczajnie niszczeje poprzez brak użytkowania. Moja rodzina ma dość trudną sytuację mieszkaniową. W troje mieszkamy w jednym pokoju (wcześnie mieszkało nas czworo, lecz tata zmarł pół roku temu), z malutką kuchnią i jeszcze mniejszą łazienką. Są nie najlepsze warunki sanitarne, już nie wspominając o warunkach do nauki.
Czy jest jakiś sposób, żeby zdobyć to mieszkanie od Gminy, której jest ono własnością? Czy naprawdę są aż tak skomplikowane przepisy prawne, które nie pozwalają, żeby korzystać z tego mieszkania? Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc i udzielić jakichś informacji to proszę o kontakt. Najlepiej pod adres mailowy: Szejnis16@interia.pl lub gg: 5899735. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

ODPOWIEDZ