Wanda, Ciechocinek - biuro nieruchomości. OMIJAJCIE Z DALEKA!

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
szymanskikrakow
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:22

Post autor: szymanskikrakow » 09 sty 2009, 16:24

Jak wie już niejeden mieszkaniec Ciechocinka, interesów z owym biurem nieruchomości się NIE ROBI... Od razu napiszę, że nie jestem konkurencją tylko konsumenten, który sprawę skierował do rzecznika praw. Otóż: Za pośrednictwem "WANDY" wynająłem nieruchomość. Spisaliśmy umowę, wpłaciłem pieniądze. Z właścicielem nieruchomości nie było kontaktu, bo niby w szpitalu, bo coś... Pod umową widniała klauzula mówiąca, że owy dokument sporzadzony jest z upoważnienia właściciela mieszkania. HAHA!!! Po dwóch tygodniach dzwoni do mnie właściciel mieszknia i żąda kaucji której nie ma w umowie ( awłaściwie wyraźna napisane jest, że W

GRETCHEN
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2006, 20:53

Post autor: GRETCHEN » 09 sty 2009, 22:42

Witam,
na nieuczciwe praktyki pośredników można napisac skargę do Ministra Infrastruktury, a ten skieruje sprawę do Komisji Odpowiedzialności Zawodowej (KOZ). Ta znów zbada sprawę i jesli faktycznie dopatrzy się uchybień - to w najgorszym przypadku zabierze nieuczciwemu posrednikowi licencję. Najczęściej kary te mają jednak łagodniejszą formę; kary finansowe, czy zawieszanie wykonywania zawodu na jakiś czas. Poza tym nigdy Pan się nie dowie jak ta sprawa się skończy, ponieważ o postępowaniu przed KOZ'ą i o jej wynikach nie jest informowany składający skargę.
Przykre, że ma Pan niemiłe doświadczenia, ale zapewniam Pana, że duża wiekszość posredników to profesjonaliści i badzo mili ludzie.
życzę powodzenia!

klient
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Post autor: klient » 28 kwie 2009, 11:42

polecam napisanie skargi do ministerstwa infrastruktury i nieprawda jest ze nie zostaniecie Panstwo powiadomieni o wyniku. Zarowno skladajacy pozew jak i pozwany informowani sa na bierzaco.
polecam watek:
http://www.forum.w.nieruchomosci.pl/odr ... -2757.html

ODPOWIEDZ