dlaczego pośrednicy handlu nieruchomościami oszukują

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
ulajka
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2009, 9:36

Post autor: ulajka » 04 maja 2009, 10:29

Witam, ma problem znalazłam dom do kupienia i właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania kredytu, do którego były potrzebne różne dokumenty, pan z biura nieruchomości jak nam się wydawało dał wszystkie dokumenty. Bank po paru dniach zawiadomił nas że potrzebuje odpisu z księgi wieczystej, zadzwoniłam do biura i oni powiedzieli mi że na księgę trzeba będzie poczekac jakies 2 tygonie ale oni nie są pewni czy nie wiecej. Po tygodniu czekania sama zadzwoniłam do sądu i spytałam się czy księga już jest na co pani mi odpowiedziała że można po nią się zgłosic. Zadzwoniłam od razu do tego biura i pan mi powiedział że wyśle koleżnakę żęby to odebrała to ja wsiadłam w samochód i pojechałam do nich, przyjeżdżam i co się okazało że nie mają tej księgi bo facet podał zły nr i wybrał nie tą księgę co trzeba i powiedział że trzeba bedzie czekac jeszcze 3 tygodnie. Przyjechałam do domu zła jak..... i zadzwoniłam jeszcze raz do sądu na co pani mi znowu powiedziała że księga jest do odbioru. Odebrałam złożyłam do banku i czekam na decyzję, ale moje pytanie brzmi o co chodzi dla nich z tego biura dlaczego próbują mnie oszukac. Proszę o rady co mam dalej zrobic, nie płacic im drugiej zaliczki?....

Robert.O.
Posty: 66
Rejestracja: 10 cze 2007, 7:56

Post autor: Robert.O. » 04 maja 2009, 12:01

Witam,

z tego co piszesz, moim zdaniem wynika że nie chcą Cię oszukać, "tylko" są po prostu nieudolni.

Pozdrawiam,

ulajka
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2009, 9:36

Post autor: ulajka » 04 maja 2009, 14:00

tak nieudolini, ale oni cały czas idą w zaparte że nie ma jeszcze tej księgi wieczystej a ja już ją tydzień temu odebrałam

Robert.O.
Posty: 66
Rejestracja: 10 cze 2007, 7:56

Post autor: Robert.O. » 04 maja 2009, 18:01

1. księgi na pewno nie masz, oni też nie mają, bo została w sądzie. Zapewne odebrałaś odpis księgi wieczytej...:)
2. terminy odbioru odpisu wskazują, że prawdopodobnie jest to księga "papierowa", nie w wersji elektronicznej
3. jeśli Pan z biura pomylił numer kw i zamówił odpis to go dostał ale z innej księgi, później zamówił poprawnie i może na niego czeka
4. Ty w tym czasie zamówiłaś poprawnie i odebrałaś poprawny odpis
5. Przekaż im, że odpis udało Ci się "zdobyć" i nie muszą już się o niego starać.
6. nie wiem czy możesz żądać obniżenia wynagrodzenia czy nie płacenia im drugiej części, bo nie wiem jaki zakres usługi został uzgodniony
7. w mojej praktyce nie mam takich problemów bo sprawa odbioru odpisu jest po prostu banalna, chyba że dotyczy to jakiejś "ogromnej księgi" i papierowej - po prostu dłużej się czeka... . praktycznie zawsze to my dostarczamy ten dokument do notariusza.
8. a może biuro wpadło na pomysł, żeby zamówić odpis drogą pocztową... i poprosić o wysłanie go tą samą drogą...

ulajka
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2009, 9:36

Post autor: ulajka » 06 maja 2009, 13:49

tak chyba odebrałam odpis, ale własnie o to mi chodziło, o księge nie prosiłam w sądzie tylko wypełniłam wniosek i od razu mi ja dano to nie rozumiem dlaczego oni nie mogli zrobic tak samo, a skoro mi ja dano od razu to ona musiała iśc wcześniej do migracji ponieważ nie musiałam czekac wcale

ODPOWIEDZ