obowiązki zarządcy

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
karola_01
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2009, 0:49

Post autor: karola_01 » 13 maja 2009, 0:53

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie obowiązków zarządcy nieruchomości należących do zasobu gminy, czy ich zakres jest taki sam jak zakres czynności prywatnego zarządcy np. wspólnoty mieszkaniowej (choć tutaj wiem ze ustawa o własności lokali troszkę rozszerza ten temat). Będę wdzięczna za odpowiedź, bo piszę pracę magisterską z zakresu zarządzania i z tą kwestią mam problem.

wycena2009
Posty: 58
Rejestracja: 11 mar 2009, 22:10

Post autor: wycena2009 » 13 maja 2009, 12:54

Hmm.. zakres obowiązków zarządcy nieruchomości określa umowa czy to z gminą czy też prywatnymi właścicielami; tylko w przypadku powierzenia zarządu w trybie art. 18 ustawy o własności lokali wynikają pewne obowiązku wprost.
Inną sprawą jest, że gmina z mocy prawa jest zobowiązana do wykonywania pewnych zadań związanych z gospodarowaniem nieruchomościami i część z nich może powierzyć zarządcy nieruchomości. Zadania te są określone głównie w ustawie o gospodarce nieruchomościami i w ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kc. A że cześć z nich i które może zostać powierzona zarządcy nieruchomości jest mowa w art. 25 ustawy o gospodarce nieruchomościami.

ODPOWIEDZ