egzamin paanstwowy Warszawa 07.-08. 09.2006

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
mariolouigi
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2006, 18:36

Post autor: mariolouigi » 07 wrz 2006, 18:42

Dzisiaj szczesliwie udalo mi sie zdac egazamin pisemny na posrednika.Jutro bedzie ustny.
Strasznie duzo ludzi oblalo.Nie bylo pytan z zadan matematycznych,chyba z 30-40 bylo calkowicie nowych.
Duzo o kodeksie administracyjnym i o finansach w spolkach etc..ochronaa danych i inne nowosci.
Zdalem chyba dzieki tym testom na nieruchomosci.pl :)

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 07 wrz 2006, 19:38

Mam prośbę wpisujcie swoje pytania z ustnego albo jeśli pamiętacie pytania z testów.

Michal
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2006, 15:10

Post autor: Michal » 08 wrz 2006, 17:40

Gratuluję wszytskim szczęśliwcom- ja niestety poległem na tym pierwszym moim podejściu..może następnym razem. Ale przynajmniej uświadomiłem sobie stopień trudności tego egzaminu i zwiedziłem muzeum Powstania:)
Pozdrawiam
Michał -Poznań

GRETCHEN
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2006, 20:53

Post autor: GRETCHEN » 08 wrz 2006, 21:33

Witam Wszystkich,
ja również teraz zdawałam egzamin. Na szczęście pisemny zdałam, mimo wielu nowych pytań. Między innymi pojawiły się pytania z rachunkowości, a ja na szczęście po niej jestem, oraz prawa administracyjnego.
Niestety poległam na ustnym - zjadł mnie stres, mimo bardzo miłej komisji i stosunkowo łatwych pytań. Na dzisięć osób (z dzisiątki w której byłam) zdało 6, ale i tak jestem bardzo szczęśliwa, że zdałam ten cholerny pisemny!

[b:fe9fe4872c]Proszę wszystkich o wpisywanie pytań z ustnych[/b:fe9fe4872c].
Ja miałam;
1. jakie obciążenia można wpisać w dziale III KW dla domku jednorodzinnego
2. umowa otwarta i na wyłączność
3. jakie są najwazniejsze elementy umowy najmu powierzchni magazynowej
4. jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży domku jednorodzinnego nabytego w drodze dziedziczenia
5.wymień najważniejsze elementy umowy pośrednictwa przy sprzedaży wlasnościowego spółdzielczego prawa do lokalu
6. nie pamiętam
W sumie wszystkie dotyczyły moich symulacji.
Każdy na pewno czytając te pytania teraz powie, ale prościzna, ale siedząc tam przed komisją człowiek zapomina nawet jak się nazywa.
Nowe pytania z pisemnego, te które mi się cały czas jeszcze przypominają - spisuję i postaram się zamieścić w następnym poście.

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 09 wrz 2006, 11:00

Witam
troche ochłonęlam więc mogę napisac jak było u mnie.
testy -duzo nowych pytań chociaż uważam że jak ktoś zna te 2000 pytań powinien zdać, ja wkuwałam tylko te testy, ustawy o rachunkowości na oczy nie widziałam a testy przeszłam.
na ustnym miałam dosłownie trzy pytania bardzo łatwe
1- ko jest zwolniony z podatku od czynnosci cywilno-prawnych
2- róznice najmu mieszkania a lokalu uzytkowego
3- ogólnie o pośrednictwie( kto moze zostac posrednikiem, jakie czynności wykonuje,obowiązki, kodeks etyki, standardy itd)
po tych pytaniach komisja mi podziękowała i dowiedziałam się ze zdałam :))
musze przyznać że moja komisja była bardzo sympatyczna, cały czas sie śmiali,przed kazdym pytaniem mówili
" prosze najpierw myślec później odpowiadać"
stres jak cholera ale udało mi sie trafic na super komisję, inni nie mieli tak wesoło i przyjemnie.
W mojej grupie było ok 27 osób, zdało ok 50%
moja rada, nie słuchać pytań poprzedników bo pytania sa różne a tylko sie człowiek denerwuje, nie uczyc sie na korytarzu od wszystkowiedzących , bo właśnie oni w mojej grupie nie zdawali(miałam jedna babke która była bardzo pewna ze zda bo juz tyle lat pracuje w zawodzie, jak ktos wychodził i mówił jakie miał pytania to komentowała że ale łatwe, a sama nie zdała. Liczyć na siebie bo sie człowiekowi wszytko chrzani.)
Pozdrawiam
Monika

cdgift
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2006, 3:03

Post autor: cdgift » 09 wrz 2006, 22:01

Równiez zdawałam egzaminy w tych dniach i udało mi sie na szczęście zdać..ale stres był dla mnie olbrzymi szczególnie na ustnym. Oto moje pytania 1. dokumenty potrzebne do sprzedazy swpdlm gdy forma nabycia był spadek 2. dokumenty potrzebne do sprzedaży domu w stanie surowym zamknietym 3Co to jest służebość podaj rodzaje i opisz 4. Plan zagospodarowania przestrzennego ile działów opisac dokładnie 5 umowa przedwstepna co sie dzieje w przypadku jej zerwania , jakie niesie konsekwencje dla formy pisemnej i aktu notarialnego i dokładnie co sie dzieje z zadatkiem6 granice dzialki jak wytyczyc nie chodziło o geodete ale o dokumenty( w tym pytaniu do teraz nie wiem o co chodziło ale mówilam co wiedziałam) , pytali mnie jeszcze o mapke geodezyjna...komisja była przyjemna, choc wnikliwa i dociekliwa, gdy sie wahałam to dopytywali czasem marszcząc brwi, czasem sie usmiechajac..czasem zadawali takie pytania troche na myslenie a nie na wiedze. Każdy z nas miał inne pytania, raczej się nie powtarzały..zdawalność dokładnie 50 % jakby sie umówili ze maja przepuszczac 5 osób na 10. Co 10 osób komisja wyczytywała kto zdał i zawsze było to 5 osób.Na pisemnym pamiętam aktywa netto, wartosci godziwe co to jest i dużo pytań z ekonomi, z kpa i KOZ. Znajoma miała na ustnym 1. co to jest warunkowa umowa sprzedaży-pytanie nie związane z symulacją 2. Karta opisu budynku 3 umowa posrednictwa otwarta-wady i zalety i nie pamietam..wydaje mi sie że bardzo dużo zależy na ustnym od szczęścia na jakich ludzi trafi sie w komisji, wiem ,że była taka gdzie zdała 1 osoba na 9.

GRETCHEN
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2006, 20:53

Post autor: GRETCHEN » 09 wrz 2006, 22:17

Witajcie,
z testów pamiętam pytania:
1. co wchodzi do majątku trwałego firmy; inwentarz żywy, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, trzeciej odpowiedzi nie pamiętam,
2. aktywa netto
3. na jakich terenach można posadzić lasy; nieużytkach, terenach po żwirowni i...
4. ile osób jest w KOZie
i wiele innych pytań z KPA i KOZ.
Pozdrawiam

Kaja
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2006, 0:02

Post autor: Kaja » 10 wrz 2006, 0:09

W pytaniu o srodki trwałe były jeszcze TYLKO maszyny i urządzenia trwale z gruntem związane.
Reszta pytań później.

Pisemny zdałam, ustnego nie. I CO TERAZ??
Ile czasu muszę odczekac i czy jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć swoje dokumenty wczesniej... No właśnie, wyciąga się czy zostają?? Wniosek trzeba złożyć znowu miesiąc przed egzaminem, później I etap, czyli sprawdzanie znowu dokumentów??
Pewnie większość z was wie co z tym fantem zrobić. Ja niestety nie, help.

Michal
Posty: 7
Rejestracja: 05 wrz 2006, 15:10

Post autor: Michal » 10 wrz 2006, 9:57

Za dwa tygodnie przyślą ci papiery i cała zabawa od nowa, łącznie z wysyałeniem na miesąc przed I etapem. Zwrócą ci też połowę kasy na konto jeśli nie zdałeś testów i nie podszedłeś do ustnego. Do zobaczenia w grudniu:)

cdgift
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2006, 3:03

Post autor: cdgift » 10 wrz 2006, 10:16

Pamietam jeszcze takie pytanie z pisemnego (mniej wiecej) Kto zawiadamia posrednika o wszczęciu postepowania przeciwko niemu : a) minister b) wiceprzewodniczacy komisji c)przewodniczacy komisji

denika
Posty: 19
Rejestracja: 19 mar 2006, 4:27

Post autor: denika » 10 wrz 2006, 23:04

Pisemny:
Ile osob zasiada w KOZie:
1. trzy w tym przewodniczacy
2. trzy + przewodniczacy
3. piec + przewodniczacy
Przepisow dotyczacych czego nie zawiera KPA
1. przestepstw karnych skarbowych
2. spraw uregulowanych w Ordynacji Podatkowej
3. dotyczacych skarg i wnioskow
Ochrona prawa wlasnosci w Konstytucji ma nastepujaca gradacje
1. wlasnosc Skarbu Panstwa, wlasnosc samorzadowa, wlasnosc czegos tam :-), wlasnosc osob fizycznych
2. wlasnosc osob fizycznych, wlasnosc czegos tam, na koncu SP
3. dla wszystkich rowna
Jakie tereny przeznacza sie do zalesienia
1. nieuzytki
2. grunty wylaczone z produkcji rolniczej
3. wyrobiska po glinie itp.

Jak cos sobie przypomne to napisze

corinka
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2006, 15:09

Post autor: corinka » 11 wrz 2006, 15:40

[quote:b5b4540ad8="Kaja"]W pytaniu o srodki trwałe były jeszcze TYLKO maszyny i urządzenia trwale z gruntem związane.
Reszta pytań później.

Pisemny zdałam, ustnego nie. I CO TERAZ??
Ile czasu muszę odczekac i czy jest jakiś sposób, żeby wyciągnąć swoje dokumenty wczesniej... No właśnie, wyciąga się czy zostają?? Wniosek trzeba złożyć znowu miesiąc przed egzaminem, później I etap, czyli sprawdzanie znowu dokumentów??
Pewnie większość z was wie co z tym fantem zrobić. Ja niestety nie, help.[/quote:b5b4540ad8]

Spokojnie. Najpierw przysląCi info że oblałaś ustny i jaki procent odpoewdzi zdobyłaś, potem przyślą decyzję że oblałaś i dopiero jak się decyzja uprawomocni - chyba dwa albo trzy tygodnie - mozesz wysyłac nowy wniosek o dopuszczenie do egzaminu. Wypełnia sie tak samo jak pierwszy raz , załączniki tylko oświadczenia o posiadaniu zdolności do czynności prawnej i o niekaralności. Wszystko to trwa dosyć długo. Ja oblałam ustny w czerwcu i udało mi się zapisać dopiero na październik...Powodzenia następnym razem!!!

aniabba
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2006, 14:43

Post autor: aniabba » 11 wrz 2006, 16:20

witam ja zdawałam we wrześni testy zdałam a ustny oblałam . Moje symulacje dotyczyły sprzedąży społdzielczego własnościowego z Kw, sprzedaży działki zabudowanej domem stan surowy otwarty i najem lokalu mieszkalnego, pytania dotyczyły symulacji:
1. opisać działy KW dla spółdzielczego własnościowego
2. potrzebne dokumenty do notariusza przy sprzedazy swpdlm
3. istotne postanoienia umowy najmu,
4. jakie znaczenie ma umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego
5. co oznacza pokjęcie oferta w znaczeniu KC i potocznie
6. nie pamietam
Jak widać miałam proste pytania i konkretmie do symulacji ale stras zrobił swoje,

matams
Posty: 21
Rejestracja: 09 wrz 2006, 12:23

Post autor: matams » 12 wrz 2006, 15:49

[quote:4d0712bd60="corinka"]

Spokojnie. Najpierw przysląCi info że oblałaś ustny i jaki procent odpoewdzi zdobyłaś, potem przyślą decyzję że oblałaś i dopiero jak się decyzja uprawomocni - chyba dwa albo trzy tygodnie - mozesz wysyłac nowy wniosek o dopuszczenie do egzaminu. Wypełnia sie tak samo jak pierwszy raz , załączniki tylko oświadczenia o posiadaniu zdolności do czynności prawnej i o niekaralności. Wszystko to trwa dosyć długo. Ja oblałam ustny w czerwcu i udało mi się zapisać dopiero na październik...Powodzenia następnym razem!!![/quote:4d0712bd60]


z całym szacunkiem - jak nie wiesz ile czasu potrzeba na uprawomocnienie sie decyzji to nie dziwie sie, ze nie zdałas.

corinka
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2006, 15:09

Post autor: corinka » 13 wrz 2006, 9:12

[quote:017543a0b5="matams"][quote:017543a0b5="corinka"]

Spokojnie. Najpierw przysląCi info że oblałaś ustny i jaki procent odpoewdzi zdobyłaś, potem przyślą decyzję że oblałaś i dopiero jak się decyzja uprawomocni - chyba dwa albo trzy tygodnie - mozesz wysyłac nowy wniosek o dopuszczenie do egzaminu. Wypełnia sie tak samo jak pierwszy raz , załączniki tylko oświadczenia o posiadaniu zdolności do czynności prawnej i o niekaralności. Wszystko to trwa dosyć długo. Ja oblałam ustny w czerwcu i udało mi się zapisać dopiero na październik...Powodzenia następnym razem!!![/quote:017543a0b5]


z całym szacunkiem - jak nie wiesz ile czasu potrzeba na uprawomocnienie sie decyzji to nie dziwie sie, ze nie zdałas.[/quote:017543a0b5]

Z całym szacunkiem, dziękuje za krytykę...Cóż nie każdy jest tak doskonały jak Ty!
Ja jednak mimo całej mojej niewiedzy zdałam testy za pierwszym razem. Myśle że do egzaminu trzeba się poprostu uczyć a nie gadać o jakichś " listach kompletnych idiotów" i tych którch "układ" nie chce przepuścić...
Pozdrawiam i gratuluję

ODPOWIEDZ