program studiów a praktyka

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
hbll

Post autor: hbll » 17 sty 2010, 18:12

Witam

Zauważyłem, że na forum uzyskać można odpowiedź na niemal każde pytanie dotyczące szeroko pojętych "nieruchomości".
Moje jest taki:

Od kandydatów na rzeczoznawców wymaga się odbycia praktyki. Czy studia podyplomowe są podstawą do jej odbycia? Tzn. Jeżeli ukończyło się studia magisterskie, których program w dużej mierze pokrywał się z programem studiów podyplomowych z wyceny (jednocześnie nie spełniał wymaganego minimum) to czy można odbywać praktykę, jednocześnie uczęszczając na studia podyplomowe z wyceny?

A może jest gdzieś zapisane, że praktykę można rozpocząć dopiero po ukończeniu "podyplomowych"?

I drugie pytanie: Czy w praktyce spotkaliście się z osobami, którym nie udało się zaliczyć praktyki (szczególnie organizowanej prywatnie)? czy to jest możliwe, czy to tylko teoria? Nie mam na myśli osób, które rezygnują z przyczyn prywatnych (problemy finansowe itp.) a jedynie osoby "wyrzucone"...

hbll

Post autor: hbll » 18 sty 2010, 14:51

odnośnie mojego pierwszego pytania: na tym forum poruszono podobny temat, a nawet sytuację, w której odmówiono wydania licencji (tu:) zarządcy, ponieważ osoba odbyła praktykę przed studiami...
wyrok WSA przyznał osobie tej rację (http://www.rp.pl/artykul/330142.html)
Czy sytuacje są analogiczne?
Jak interpretować przepisy?

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 20 sty 2010, 11:51

Przepisy tak na prawdę to interpretują sądy. Chcesz ryzykować ? To miej informację na papierze z MI. Wtedy będziesz mieć podkładkę. Praktykę odbywa się po zaliczeniu odpowiednich studiów. Napisz do MI.

ODPOWIEDZ