Zmiana zarzadu powierzonego SM

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
waldek10
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2009, 8:04

Post autor: waldek10 » 20 lut 2009, 8:51

Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam takie pytanie do Państwa , jak sie pozbyc zarządu powierzonego sprawowanego przez SM.Sytuacja wyglada nastepujaco . Nieruchomość wrecz mikroskopijna -łaczna powierzchnia budynku 42 mxm , działka 108 mxm , dwie kondygnacje piwnica i lokal mieszkalny , udzialy 51% moje(mieszkanie o ustanowionej odrebnej własnosci), 49% SM (piwnica) . Wspomniana nieruchomość to końcowy element domków w zabudowie szeregowej i przylega do nieruchomości stanowiącej moja odrębna własność . W akcie notarialnym o przeniesieniu własności mieszkanka 22mxm nie ma zapisu odnośnie sposobu sprawowania zarządu . I tu zaczyna sie problem . SM uchyla sie od zawarcia porozumienia o zmianie sposobu zarzadu nieruchomoscia , tłumacząc ze sprawuje zarzad powierzony z mocy prawa .Sprawowanie zarządu de facto ogranicza sie tylko do naliczania i poboru opłat , umowy na dostawe mediów mam zawarte imiennie , praktycznie wszystkie czynności okreslane jako zwykly zarząd wykonuje osobiście (odsniezanie , koszenie trawnika , drobne naprawy budowlane) , bez uczetniczenia przedstawiciela SM . Taki stan rzeczy powoduje powolną destrukcję budynku jako całości , a elewacja i ogrodzenie po prostu szpeci i wymaga remontu .Wystąpiłem do SM z propozycją zawarcia porozumienia zastosowania do zarzadzania przepisów KC o wspólwłasności , niestety bez skutku . Może ktos z Szanoiwnych Forumowiczów ma pomysł jak to rozwiązac??Bardzo dziekuje za kazdą opinie .Na dzien dzisiejszy po prostu rece mi opadły.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 27 sty 2010, 17:37

Wypowiedzieć umowę zarządzania. Jeśli SM będzie robić trudności - skierować sprawę do Sądu.

ODPOWIEDZ