Kasa na koncie ?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Dr House
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2010, 5:40

Post autor: Dr House » 05 mar 2010, 6:08

Witam Wszystkich i Pozdrawiam .

Chciałem się dowiedzieć jak przeprowadzić sprzedaż działki tak by w momencie ostatecznego podpisania umowy u notariusza mieć pieniądze na swoim końcie od kupującego ?
Czy pisemne potwierdzenie(że przelew nie zostanie cofnięty, anulowany ani w żaden sposób zmieniany z wyjątkiem powiększenia lub dodatkowej wpłaty) od prezesa placówki banku osoby kupującej moją działke, zapewni mnie gwarancje że przelew nie zostanie anulowany, cofnięty lub zostanie zmieniona kwota przelewu lub inne machinacje na moją niekorzyść? Przez bank kupującego rozumie bank w którym kupujący ma konto. Pytam na wypadek gdyby kupujący był jakąś "szychą" lub wpływową osobą w danym banku. Zapłata gotówką nie wchodzi w gre.

Jak ustrzec się przekrętu ze strony kupującego ? Bywały transakcje u notariuszy w których pieniądze znikały z konta sprzedającego po ostatecznym podpisaniu umowy.
Prosze o kompetentną pomoc w mojej sprawie .
Dr House

Permek
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2009, 20:15

Post autor: Permek » 05 mar 2010, 7:18

Witam,
Otwórz rachunek w tym samym banku, gdzie konto ma kupujący, wtedy przelew zostanie zrobiony w ciagu kilku minut, poza tym jeżeli masz dostęp do konta przez internet możesz sprawdzić u naotariusza, czy pieniądze są już na twoim koncie,
przy transakcji o zancznej wartości proponuję rachunek powierniczy, niektóre banki już proponują takie usługi np. BGK,

pozdrawiam

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 05 mar 2010, 19:20

Jest jeszcze coś takiego jak KONTO PRZEJśCIOWE - porozmawiaj o tym w banku, praktycznie w każdym jest coś takiego.

ODPOWIEDZ