Badanie rynku - egzamin na pośrednika??

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 27 wrz 2006, 13:19

Witam,

Jestem u schyłku 6-cio miesięcznych praktyk.
W Dz.Ust. jest napisane, co musze zrobić, czyli symulacje i BADANIE RYNKU itd.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak to badanie rynku ma wyglądać?
Moja szefowa u której mam praktyki, twierdzi że mam zrobić takie tabele z dużą ilością cech charakterystycznych...
Pytałam znajomej, która jakiś czas temu zdawała egzamin, twierdzi że nic podobnego nie robiła!
Już sama nie wiem.
A jeśli chodzi o symulacje, może mi ktoś wysłać choćby 1 jak to w ogóle ma wyglądać.
Oczywiście chcę tylko mieć jakiś dobry(!) wzór, a nie zżynać ;)

Prosze o pomoc!

Pozdrawiam - Iwona

ss17
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2006, 9:07

Post autor: ss17 » 27 wrz 2006, 20:17

Też wypełnialam dziennik praktyk i żadnych tabel nie musiałam robić. Jedynie zapisywalam jaki rynek badałam i na jakie cechy zwrócilam szczególną uwagę. I oczywiście wpisałam ilość godzin. Tak robili wszyscy moi znajomi. Jakoś nie było problemu.

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 28 wrz 2006, 10:50

Wzór opisu symulacji masz na stronie Federacji. Pisz według tych punktów, po kolei opisuj wszystkie działania pośrednika, jakie podejmowane są w konkretnej sytuacji. Czyli do każdego punktu parę zdań.Możesz dołączać załączniki dokumentów, które opisujesz lub opisać treść dokumetów, które używasz.Im prostsza symulacja tym lepsza. Czyli nie wydziwiaj najbardziej skomlikowanych na świecie sytuacji. To ma być typowa sytuacja dotycząca konkretnej transakcji. Powinny być 3 różne transakcje, ale musisz wziąć pod uwagę, że z zakresu tej tematyki będziesz pytana na ustnym.Nie rób błędów merytorycznych, czyli sprawdź zgodność twojego opisu z wymogami prawa dotyczącymi danej sytuacji. Symulacje nie muszą byc długie, niektórzy piszą na 3 strony inni na 15, ale najistotniejsze jest niepopełnienie istotnych błędów. Rodzaj i przedmiot transakcji muszą byc dobrze określone, bo czasami na pierwszej stronie widać niedouczenie kandydata.

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 29 wrz 2006, 10:23

Dzięki za info...

Jeśli ktoś ma dobrą symulacje, czy przeprowadzoną analize rynku, może mi przesłać na e-maila?
A dobrą to znaczy że przeszedł postępowanie kwalifikacyjne ;)

Mój e-mail: iwonka_flis@o2.pl

Z góry dziękuje i pozdrawiam

ODPOWIEDZ