Pytnie o część wspólną w garażach

Własnościowe i lokatorskie spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego - wszelkie problemy związane ze spółdzielczym prawem mieszkaniowym
akm97
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2010, 22:53

Post autor: akm97 » 14 maja 2010, 23:10

Witam. Jestem nowy na forum. Przepraszam, jeśli umieściłem wątek w niewłaściwym dziale. Mam następujące pytanie. Dotyczy ono wolnostojącego, parterowego ciągu siedemnastu garaży. Ja jestem właścicielem jednego z tych garaży (nr 6), mniej więcej w połowie tego ciągu. Wszystkie garaże oprócz jednego (nr 5) są własnościowe. Ten nieszczęsny piąty należy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Każdy z właścicieli garaży dba o swój garaż (m.in o dach nad swoją częścią, bramę garażową, elewację czołową, itp.) Każdy oprócz WAM-u do którego należy garaż nr 5 - zresztą nieużywany. Dach tego garażu jest w fatalnym stanie, na tyle, że podczas opadów deszczu oprócz tego garażu, zalewane są także te oba znajdujące się po jego bokach (mój i nr 4). WAM, w żaden sposób nie poczuwa się do remontu dachu nad garażem nr 5. Na korespondencję odpisuje, że dach jest częścią wspólną Wspólnoty i powinna ona solidarnie dokonać naprawy dachu nad garażem nr 5. Problem w tym, że nic mi nie wiadomo, aby ta wspólnota wogóle istniała (nie płacimy żadnych składek, nie ma zebrań, itp.). Czy WAM ma rację. Jeśli tak, to w jaki sposób ja mam nakłonić pozostałych właścicieli garaży, aby partycypowali w naprawie dachu garażu nr 5. Już widzę jak pukają się w głowę, pokazując, że dach nad swoim garażem wyremontowali samodzielnie. Brakuje mi już sił bo nie wiem co robić. Woda przeciekająca do garażu niszczy lakier samochodu, gdyż zawiera domieszkę wapna. Podobno garaż ma zostać sprzedany, wtedy nowy właściciel pewnie wyremontuje dach, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.
Proszę wszystkich o pomoc.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 15 maja 2010, 0:03

Czyli nr 5 jest kogo ?
Ten "ktoś" ma naprawić. Jak ten nr 5 należy do WAM - na jakiej zasadzie ? Umowa najmu ?

akm97
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2010, 22:53

Post autor: akm97 » 15 maja 2010, 9:37

Nie, napisałem, że garaż nr 5 nie jest użytkowany. Znajduje się w zasobach WAM-u. Jest zamknięty, nikomu nie wynajmowany. Stoi pusty od przynajmniej pół roku (tj. od kiedy zakupiłem garaż nr 5). Chodzi mi więc o to, czy jedynym właścicielem i ("użytkownikiem" - jeżeli można tak napisać), garażu nr 5 jest WAM i czy w związku z tym powinien wyremontować dach nad swoim garażem, tak jak pozostałych szesnastu użytkowników garaży.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 15 maja 2010, 14:29

Jaka jest sytuacja prawna nr 5 ? Ma KW ?
Piszesz kupiłem nr 5. Nr 5 jest w zasobach WAM. To jak to jest ?

Jeśli to wszystko własnościowe - to wspólnota - jeśli tak to wspólnota remontuje - część wspólna.
Chyba, ze ustalenia (uchwały) wspólnoty mówią co innego.

ODPOWIEDZ