Sprzedawać teraz czy nie - proszę o podpowiedź.

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
SRzeyamlon
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2009, 18:11

Post autor: SRzeyamlon » 27 lip 2009, 18:21

Witam serdecznie.

Proszę o poradę, gdyż na nieruchomościach znam się tyle co nic.

Mam do sprzedania dom z działką centrum Radomia(do remontu). Dom ok 180 m2, powierzchnia całej działki ok 390 m2. Jest również garaż murowany.

Prócz tego działka 200 m2 na obrzeżach Radomia (tuż przy głównych drogach dojazdowych do Radomia, ale na tyle oddalona żeby było cicho i przytulnie)

Chciałbym sprzedać nieruchomości, nie wiem jednak czy to jest dobry moment na takie zabiegi w związku z trwającym (?) kryzysem, czy lepiej się wstrzymać.

Dodatkowo zastanawiam się co mieć lepiej w dzisiejszych czasach - nieruchomość czy gotówkę na koncie?

Oraz - hipotetycznie, ile za taką działkę mógłbym chcieć gdybym:
a) chciał dostać za nią tyle ile może być to warte
b) chciałbym sprzedać szybko

Plus, ile kochane państwo zabierze mi z tej transakcji?

Dziękuje
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 18:21 przez SRzeyamlon, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin_wa-wa
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2009, 18:18

Post autor: marcin_wa-wa » 12 wrz 2009, 13:39

nie jestem ekspertem w tej materii, ale wydaje mi się że na chwilę obecną ciężko będzie znaleźć nabywcę, który zaoferuje godziwe pieniądze za takie działki...
swoją drogą, posiadanie nieruchomości to doskonała inwestycja, więc jeśli nie jesteś zmuszony do ich zbycia, lepiej czekać, któregos dnia będzie mozna za nie dostać lepsza cenę

jerzy64
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2010, 16:32

Post autor: jerzy64 » 14 lip 2010, 17:09

To prawda, chociaż mówi się, że kryzys już minął, także możesz rozejrzeć się za ceną nieruchomości obecnie, jak również spróbować się skontaktować z jakimś biuro nieruchomości.

andy1909Z
Posty: 535
Rejestracja: 23 lis 2007, 8:53

Post autor: andy1909Z » 14 lip 2010, 20:19

Odpowiedź - to na dłuższą dyskusję i to kosztuje (wszak to wiedza).
Wersja short - każda pora jest dobra i każda pora jest zła.
Ty decydujesz.

A.Carmann
Posty: 32
Rejestracja: 28 sie 2010, 12:06

Post autor: A.Carmann » 27 wrz 2010, 21:18

Tutaj opinie będą podzielone,ponieważ jedni powiedzą że najlepszą inwestycja bedzie nieruchomość,natomiast inni że gotówka jako nowy kapitał. Podstawowym pytaniem jest w jakim stanie znajduje się dom i za jaką kwotę chciałbyś go sprzedac.

ODPOWIEDZ