egzamin październik

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Katia
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2006, 15:15

Post autor: Katia » 06 paź 2006, 13:58

Witam wszystkich na forum. Byłam wczoraj na egzaminie pisemnym - niestety nie zdałam,mimo że myślałam że nie powinno być problemów. Ale cóż..
Teraz zostają mi studia podyplomowe.
Co do pytań: część była z testów ( i z tymi nie było problemów), były też pytania odnośnie klienta, który zachowuje się agresywnie, jest typem "wodza"; lider konsumenta - kto to jest?, dotacje na zalesienie, pytania z KOZ-co zawiera protokół wyjaśniający w sprawie postępowania dyscyplinarnego, odowołania,prawo pierwokupu. Jak przypomni mi się coś jeszcze napisza.
Pozdrawiam i życzę tym co będą zdawali w listopadzie - powodzenia!

opka
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2006, 19:35

Post autor: opka » 06 paź 2006, 18:13

Cześć Katia , ja natomiast dzisiaj zawoziłam swoje dokumenty na egzamin w dniu 30 listopada. Dlaczego uważasz, że pozostały Ci jedynie studia podyplomowe, skoro na decyzję o niezdaniu egzaminu czeka się około półtora miesiąca, a wniosek o ponowne przystąpienie do egzaminu pisemnego możesz złożyć do końca 2006r. Takie informacje uzyskałam dzisiaj w Departamencie Regulacji Rynku Nieruchomości.
Jeżeli możesz napisz bliżej na temat pytań testowych, słyszałamże jest bardzo dużo nowych.



Pozdrawiam Opka

mila
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:31

Post autor: mila » 06 paź 2006, 21:01

Witaj Katia.
ja będę zdawała w listopadzie i na wypadek gdyby mi sie podwinęła noga będę pisała do Ministerstwa o wydanie wczesniejszej decyzji wraz z rezygnacją z mozliwości odwoływania się od decyzji. Z tego co wiem to powinno to trwać ok 3 tygodni więc mam nadzieję się załapać na składanie wniosku do końca tego roku na następny termin więc Ty tym bardziej masz na to szanse. Pozdrawiam

marko
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:34

Post autor: marko » 06 paź 2006, 22:13

Napiszcie coś na temat testów w październiku. Były nowe ?? i o ile odbiegały od tych "standartowych których wszyscy traktuja jako wzorcowe ?? Pytanie czy Komisja podkręca śrubę na koniec roku ??
Pozdrawiam
Marek B

Katia
Posty: 19
Rejestracja: 15 wrz 2006, 15:15

Post autor: Katia » 07 paź 2006, 19:36

Rzeczywiście macie rację - nie wiem dlaczego ale myślałam, że etap wstepny musi być rozpatrzony w starym roku czyli jeszcze w grudniu. W każdym razie poprawił mi się humor. Muszę wiec złożyc papiery do końca grudnia - może za drugim razem mi się uda.
Z nowych pytan było jeszcze: komu przysługue inicjatywa ustawodawcza, obrót jest podstawą opodatkowania: a)podatkiem dochodowym od osób fizycznych, b) podatkiem od spadków i darowizn, c) podatkiem od towarów i usług, dziedziczenie ustawowe komu nie przysługuje: a) małżonkowi z którym jest sie w separacji, b) małżonkowi ubezwłasnowolnionemu całkowicie, c) małżonkowi nie zamieszkującym ze spadkodawcą przez ostatnie 5 lat (coś tego rodzaju); narazie na tyle...

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 08 paź 2006, 13:02

Cześć Katia.Wysłałem Ci wiadomość na prywatną pocztę w Nieruchomościach ale chyba nie przeczytałaś.Napisałem Ci ,że dzięki Tobie mam już regulamin KOZ oraz wszystko na temat konsumentów,definicje z tym związane tzn.lider konsumenta itd.dotacje na zalesianie ,wszystkie warunki i zasady z tym związane.Jeżeli chcesz mogę udostępnić opracowania ponad stu zagadniej najczęściej występujących na egzaminie ustnym.Jakbyś jeszcze sobie coś przypomniała z nowych pytań ,które pojawiły się na Twoim egzaminie to byłoby exstra.Ja egzamin zdaję w Listopadzie.Czuję ,że pytania będą identyczne jak październiku ewentualnie bardzo podobne.

Pozdrawiam serdecznie. Piotr Staniak

Chmurka
Posty: 7
Rejestracja: 11 wrz 2006, 13:18

Post autor: Chmurka » 08 paź 2006, 20:55

Witam zainteresowanych.
To bylo moje pierwsze podejscie... I ostatnie! Zdalam!!!
Pisemny istotnie nie należal do latwych. Szacuję, że okolo 30% to pytania nowe. Sporo na intuicję. Ustny natomiast to stres niesamowity. Pytania niby dotyczące symulacji, ale na dobrą sprawę na tyle uniwersalne, że można je zadać przy każdej innej. Podaję to co pamiętam:

1. W jaki sposób pośrednik może określić wartość zbywanego SPWPDL
2. Co to jest MLS
3. Kto może sporządzić umowę najmu i jakie są jej podstawowe elementy
4. źródla wiedzy o stanie prawnym nieruchomości.
5. Formy zabezpieczenia zbywcy przy transakcjii.
...
Mala amnezja. Jak sobie przypomne - dopiszę.
Ogólnie pytania zupelnie przyzwoite, a i komisja życzliwa. Wiem, że w mojej grupie zdających pojawily się także zadadnienia dot. apostille i klauzul abuzywnych. A zatem spektrum wymaganej wiedzy, naprawdę szerokie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w kolejnych turach.
Ania

Filip1
Posty: 6
Rejestracja: 02 paź 2006, 10:24

Post autor: Filip1 » 09 paź 2006, 10:55

[quote:00f759e7f7="staniak"]Cześć Katia.Wysłałem Ci wiadomość na prywatną pocztę w Nieruchomościach ale chyba nie przeczytałaś.Napisałem Ci ,że dzięki Tobie mam już regulamin KOZ oraz wszystko na temat konsumentów,definicje z tym związane tzn.lider konsumenta itd.dotacje na zalesianie ,wszystkie warunki i zasady z tym związane.Jeżeli chcesz mogę udostępnić opracowania ponad stu zagadniej najczęściej występujących na egzaminie ustnym.Jakbyś jeszcze sobie coś przypomniała z nowych pytań ,które pojawiły się na Twoim egzaminie to byłoby exstra.Ja egzamin zdaję w Listopadzie.Czuję ,że pytania będą identyczne jak październiku ewentualnie bardzo podobne.

Pozdrawiam serdecznie. Piotr Staniak[/quote:00f759e7f7]

Piotrze bardzo proszę jesli możesz o przesłanie na mój mail te opracowania, egzamin mam w listopadzie.
biuro_odszkodowan@o2.pl

Madzias
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:15

Post autor: Madzias » 09 paź 2006, 12:39

Podpisuję się pod kolegą. Też bardzo proszę o te opracowania. To mój mail: madej.b@op.pl
Bardzo z góry dziękuję. Również mam egzamin w listopadzie.

mila
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:31

Post autor: mila » 09 paź 2006, 13:02

Witam Cię Piotrze.
Ja również będę zdawała w listopadzie i pewnie sie zmierzymy z tym samym testem . O testy bardzo sie nie martwię ale jeśli mógłbys sie podzielić tymi zagadnieniami które zdobyłeś byłabym bardzo wdzięczna. jak chcesz to ja mam ok 10 testów w odpowiedziami z poprzednich egzaminów ale nie mam tego w wersji elektronicznej więc mogłabym ci zrobic ksero.. Strasznie obawiam sie ustnego. życzę powodzenia o jeśli możesz daj mi odpowiedz.
Pozdrawiam
mila

moj e mail : rombis@poczta.fm

marko
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:34

Post autor: marko » 09 paź 2006, 20:31

Ja to już nie mam smiałosci prosić o te materiały. Szykuję sie na listopad.
Pyknij materiały na mój adres:
marek@dramax.com.pl
Pozdrawiam i dziękuje. Gdybyś cos potrzebował to bez problemów udostępnie jak bedę miał.
Marek B

Itap!!!
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2006, 10:05

Post autor: Itap!!! » 12 paź 2006, 11:46

[quote:0f4f881646="mila;1330"]Witaj Katia.
ja będę zdawała w listopadzie i na wypadek gdyby mi sie podwinęła noga będę pisała do Ministerstwa o wydanie wczesniejszej decyzji wraz z rezygnacją z mozliwości odwoływania się od decyzji. Z tego co wiem to powinno to trwać ok 3 tygodni więc mam nadzieję się załapać na składanie wniosku do końca tego roku na następny termin więc Ty tym bardziej masz na to szanse. Pozdrawiam[/quote:0f4f881646]

Czy taki wniosek o wcześniejsze wydanie decyzji można wysłać zaraz po nieznanym egzaminie??? Czy ktoś z twoich znajomych już tak robił ? Byłabym wdzięczna o przesłanie dokładnej procedury (Itap!!!)

marko
Posty: 48
Rejestracja: 29 maja 2006, 21:34

Post autor: marko » 12 paź 2006, 23:00

Może można zaraz po uzyskaniu wyniku złozyc takie podanie o wczesniejsze wydanie decyzji ??

Iwonka
Posty: 49
Rejestracja: 09 cze 2006, 22:29

Post autor: Iwonka » 13 paź 2006, 2:10

Witam!
Ja też pisze egzamin 30 listopada, może się spotkamy :)
Piotrze, może zamieścisz te informacje na forum??
Dużo osób napewno skorzysta z Twojej pomocy.
Jeśli nie chcesz ich udostepniać, to jeśli możesz, proszę wyślij mi na emaila
iwonka_flis@02.pl

Z góry dzięki i serdecznie pozdrawiam
Iwona

Gogi
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2006, 15:36

Post autor: Gogi » 27 paź 2006, 15:29

[quote:8a4d01d522="Katia;1321"]Witam wszystkich na forum. Byłam wczoraj na egzaminie pisemnym - niestety nie zdałam,mimo że myślałam że nie powinno być problemów. Ale cóż..
Teraz zostają mi studia podyplomowe.
Co do pytań: część była z testów ( i z tymi nie było problemów), były też pytania odnośnie klienta, który zachowuje się agresywnie, jest typem "wodza"; lider konsumenta - kto to jest?, dotacje na zalesienie, pytania z KOZ-co zawiera protokół wyjaśniający w sprawie postępowania dyscyplinarnego, odowołania,prawo pierwokupu. Jak przypomni mi się coś jeszcze napisza.
Pozdrawiam i życzę tym co będą zdawali w listopadzie - powodzenia![/quote:8a4d01d522]
Witaj Katia,
Pocieszę Cię, że jednak masz jeszcze możliwość zdawania. W świetle przepisów wniosek musisz złożyć do końca grudnia 2006 r.! wybierając termin z już zamieszczonych na stronie MI terminów na 2007 r. Składasz tylko wniosek i dwa oświadczenia i oczywiście opłata 250 zł za etap wstępny (chyba, że ściągną Ci z opłaty za ustny do którego nie doszłaś - wtedy piszesz piesmnko w którym wyrażasz ta prośbę)
W razie pytań dzwoń do MI (022) 661 83 26-Pani Mierzejewska ! Polecam, bardzo kompetentna osoba!
Pozdrawiam i życzę sukcesów:)

ODPOWIEDZ