Prawnik- usługi prawnicze

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
jarekm
Posty: 20
Rejestracja: 20 mar 2010, 1:34

Post autor: jarekm » 26 mar 2011, 16:56

Witam

Ile kosztuje wasza współpraca z prawnikiem w ramach BON? Ustalacie jakiś ryczałt, czy może płacicie od usługi? Dostałem ofertę od prawnika 2000zł netto miesięcznie pod warunkiem nie więcej niż 20 roboczogodzin. Przy rozliczeniach za konkretną sprawę koszt wynosi 150 zł netto. To stawka jednego z biur z Trójmiasta. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Za cenne rady i sugestie, z góry dziękuję.

Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 29 mar 2011, 22:33

Jeżeli masz licencje to powinieneś spokojnie obyć się bez prawnika. Jeżeli już przyprowadzasz prawnikowi klienta, to on /prawnik/powinien odpalić Ci działkę, tak jak notariusz, a nie odwrotnie.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 30 mar 2011, 17:23

stawka całkiem niezła - średnia to 300 zł za h. Zanim jednak podpiszesz umowę sprawdź ile faktycznie potrzebujesz korzystać z prawnika bo często zdarza się tak, iż w jednym miesiącu cisza w innym praca jest.
Część spraw nie jest też rozliczana godzinowo a ryczałtowo.
Temat rzeka - pytanie czy naprawdę potrzebujesz stałej obsługi - masz dużo pracowników ?

ps. pojęcie że jak się ma licencję to obejdzie się bez prawnika nie jest trafne. Po tym jak zobaczyłem na własne oczy z jaką łatwością uzyskuje się licencję oraz co jest problemem dla przyszłego pośrednika z zakresu prawa łatwo łatwo popełnić kosztowny błąd

DCz
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:51

Post autor: DCz » 31 mar 2011, 15:26

Uważam, że to rozsądna stawka - w Krakowie dostałbyś podobną wycenę. Zgadzam się z Milo - pomoc prawnika jest konieczna dla pośredników i zarządców, ponieważ szkolenia nie zapewniają dostatecznej ilości wiedzy.
Obserwuje to na co dzień. Licencjonowani, renomowani pośrednicy popełniają szkolne błędy, które im z grzeczności wskazujemy.

Ja sprawdziłbym przede wszystkim czy prawnik, który złożył Ci ofertę zna się na rzeczy + czy wykonuje zawód radcy prawnego lub adwokata. Doradców prawnych nie polecam, gdyż jeśli sprawa Twoja lub Twojego klienta trafi do sądu, to i tak będą musieli zaangażować jednego z wyżej wymienionych. Liczy się również kwestia ubezpieczenia cywilnego za błędy - radcowie i adwokaci je mają , a doradcy nikt takiego nie udzieli.

mam nadzieję, że wskazówki będą pomocne.

dom111
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:38

Post autor: dom111 » 02 kwie 2011, 16:41

Ja polecam dordaców prawnych. Sam tytuł niewiele pomoże - tu musi być ktoś kto jest prawnikiem, specjalizującym się w prawie obrotu nierchomościami a nie ktoś kto bawi się w sprawy dot. rozwodów czy alimentów a potem przeskakuje na sprawy dot. pośrednicwa nieruchomości.
Dodam - doradcy prawni reprezentują i będą reprezentować w tego typu sprawach bez konieczności angażowania korporantów.
Autor (czyli ja) jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami i jednocześnie prawnikiem, zajmującym się wspomnianą tematyką.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 04 kwie 2011, 9:24

doradcy prawni - ja też polecam - dzięki nim prawnicy mają więcej pracy i więcej zarobku :)

dom111
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:38

Post autor: dom111 » 06 kwie 2011, 5:33

OPINIA radcy i adwokata wiążąca ? Chyba dla niego samego :)
PS. Prawnik to osoba, która ukończyła wyższe studia prawnicze w Polsce lub zagraniczne studia uznawane w Polsce.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 06 kwie 2011, 16:50

widzisz to mało wiesz - opinia prawna jest dla prawnika ( dla mnie prawnik to adwokata lub radca prawny) wiążąca i ponosi za nią odpowiedzialność.

dom111
Posty: 4
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:38

Post autor: dom111 » 06 kwie 2011, 20:56

Słabo, słabiutko - żadna opinia korporantów nie jest wiążąca. Odpowiedzialność to inna sprawa.
A poza tym adwokat od wszystkiego ( alimenty, rozwody, nieruchomości...) jest od ...
Kończyć nawet nie trzeba.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 20:57 przez dom111, łącznie zmieniany 1 raz.

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 09 kwie 2011, 20:59

no cóż skoro wiesz lepiej tym gorzej dla Ciebie - za to ja pozwolę sobie skończyć bezproduktywną rozmowę.

EOT

Arture
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2008, 14:52

Post autor: Arture » 12 kwie 2011, 13:24

Chyba tu więcej prawników niż pośredników.

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 05 cze 2011, 12:30

witam,

zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

świadczymy pomoc prawną w zakresie obsługi transakcji mających za przedmiot nieruchomości, przygotowujemy umowy związane z nieruchomościami (np umowy przedwstęne, najmu, najmu okazjonalnego, dzierżawy, działu spadku, podziału majątku małżeńskiego). Pracujemy według standardów z najlepszych kancelarii notarialnych.

Posiadamy doświadczenie w obsłudze dużych procesów inwestycyjnych, z uwzględnieniem, zakupu nieruchomości, prowadzenia postępowań zmiany klasyfikacji gruntów, uzyskania warunków zabudowy i pozwolenia na budowę, wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.

Nasi prawnicy to absolwenci aplikacji notarialnej z wieloletnim stażem w kancelariach notarialnych o uznanej renomie.

Chętnie podejmiemy współpracę z agencjami w całym kraju.
W sprawie naszego wynagrodzenia, jesteśmy bardzo konkurencyjni.

Szczegółu na prv

pozdrawiam
artur rosiński

ODPOWIEDZ