Wycena nieruchomości mieszkalnej okolice Wyszkowa

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Mrusia123
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2011, 10:55

Post autor: Mrusia123 » 10 kwie 2011, 11:12

Witam serdecznie,

To mój pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam za być może niekompletne informacje.

Sytuacja wygląda następująco.
Moi rodzice są właścicielami połowy działki jak i domu. Działka ma powierzchnię ok 1500m2 a sam budynek mieszkalny 100m2. Jak już wspominałam rodzice są właścicielami połowy a ja chciała bym odkupić drugą cześć.
Problem polega na tym iż nie mam zupełnie pojęcia o wartości takiej nieruchomości.
Dom znajduje się 4km od Wyszkowa.
Został wybudowany w latach 70 z "jednej cegły" nie ogrzany, podciągnięta jest tylko elektryczność i woda.
Dom wymaga remontu do wymiany są podłogi potrzebna jest również instalacja pieca CO2 + pociągniecie całego systemu grzewczego grzejników itp. Podatek skarbowy uwzględnia 30% zużycie budynku.

Jak i na ile można wycenić taką połowę działki i domu?
Ewentualnie jak i na ile można wycenić całą nieruchomość.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

adek44
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2009, 9:06

Post autor: adek44 » 11 kwie 2011, 16:23

1) Jak i na ile można wycenić taką połowę działki i domu?
2) Ewentualnie jak i na ile można wycenić całą nieruchomość.

ad 1) Jak? Zwrócić się do rzeczoznawcy majątkowego ze zleceniem wyceny. Na ile? Na 100% RzM - o ile otrzyma takie zlecenie - wyceni Ci taką nieruchomość
ad 2) j.w.

I uwaga globalna. Jak oceniałbyś, Droga Mrusia123, osobę, która przez Internet:
- prosi lekarza o diagnozę na podstawie ogólnych objawów
- prosi geodetę o sporządzenie rozgraniczenia działki na podstawie opisu działki gruntu (!)
- prosi adwokata o sporządzenie pozwu na podstawie kilku zdań o stanie faktycznym sprawy
- prosi architekta o wykonanie projektu domu bez żadnych dokumentów

Szanowni Klienci! Litości - wycena nieruchomości to proces, źródło zarobku, na które RzM ciężko pracują, gromadzą dane, analizują rynek. Po to właśnie zdobywa się to wykształcenie, umiejętności i uprawnienia, żeby sporządzać wyceny, a nie umieszczać na forach swoje wymysły o wartości nieruchomości.

Mrusia123
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2011, 10:55

Post autor: Mrusia123 » 12 kwie 2011, 19:38

Witaj
adek44 pisze:- prosi lekarza o diagnozę na podstawie ogólnych objawów
To pytanie jest tak archaiczne iż zapytam wprost. Wskazać adresy poradni lekarskich online które na podstawie własnie ogólnych objawów potrafią wskazać zakres którym należy podążać by dowiedzieć się co komu dolega?
adek44 pisze:- prosi geodetę o sporządzenie rozgraniczenia działki na podstawie opisu działki gruntu (!)
Tu również nie widzę problemu po przedstawieniu odpowiednich map aby uzyskać ogólne informacje na ten temat.
adek44 pisze:- prosi adwokata o sporządzenie pozwu na podstawie kilku zdań o stanie faktycznym sprawy
Odniosę się do mojej pierwszej wypowiedzi
adek44 pisze:- prosi architekta o wykonanie projektu domu bez żadnych dokumentów
Nie ubliżając śmiesz żartować prawda?
adek44 pisze:Szanowni Klienci! Litości - wycena nieruchomości to proces, źródło zarobku, na które RzM ciężko pracują, gromadzą dane, analizują rynek. Po to właśnie zdobywa się to wykształcenie, umiejętności i uprawnienia, żeby sporządzać wyceny, a nie umieszczać na forach swoje wymysły o wartości nieruchomości.
W takim wypadku to może usuńmy wszystkie fora z internetu dotyczące każdych porad?
Od paznokci po motoryzacje czy majsterkowanie po co zadawać pytania skoro można iść do specjalisty i zapłacić jak za zboże nie mając żadnej wiedzy na ten temat bo jak można ją zdobyć jeśli nie gotówką bądź wykształceniem?

Wybacz jeśli moja wypowiedź Cię uraziła ale oczekuję wstępnych informacji więc jeśli nie zamierzasz wnieść nic konkretnego do tego wątku to może po prostu lepiej jest się nie wypowiadać?
Wiem że mogę zapłacić rzeczoznawcy i uzyskać "rzetelną' wycenę. Ale wyobraź sobie że nie każdego jest stać kłaść gotówkę na blacik biurka w ciemno. A być może jest ktoś na tym forum kto miał zbliżoną sytuację w tej okolicy i jest w stanie szacunkowo określić jakiś zakres bądź podać jakieś informacje które w tym wypadku będą dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam
Mrusia123

majonez
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:24

Post autor: majonez » 12 kwie 2011, 20:34

Dobry wieczór,
Droga Mrusia123, pomyliłaś fora. To jest FORUM RZECZOZNAWCóW MAJąTKOWYCH, a ty powinnaś interesujących Cię informacji szukać na forum kupujących/sprzedających domy w Twojej okolicy. Tam fachowcy od paznokci i używanych aut udzielą Ci wiążących porad, jak stracić KILKASET TYSIęCY. Bo o takich kwotach w przypadku nieruchomości zabudowanych należy mówić. W tym kontekście, cóż to za wydatek, kilka lub kilkanaście setek złotych za wycenę, zbadanie stanu prawnego itp. duperele, które Rzeczoznawca wykona i stosowne informacje zawrze w operacie.

"Wiem że mogę zapłacić rzeczoznawcy i uzyskać "rzetelną' wycenę. Ale wyobraź sobie że nie każdego jest stać kłaść gotówkę na blacik biurka w ciemno." - tego fragmentu zupełnie nie zrozumiałem. Wycena to nie poker, tutaj nic "w ciemno" nie gramy. A ponadto, jak Cię nie stać na wycenę, to tym bardziej Cię nie stać na zakup nieruchomości.
Pozdrowienia
PS.
podaj namiary na te lecznice. Kłuje mnie w boku i chciałbym sam sobie zoperować wyrostek... a może to woreczek? Mniejsza z tym. Na pewno fachowcy stwierdzą czy to to pierwsze, czy drugie i doradzą jak ciąć.

adek44
Posty: 49
Rejestracja: 09 kwie 2009, 9:06

Post autor: adek44 » 13 kwie 2011, 13:03

Ciekawa ta dyskusja, nie powiem.
Idąc tropem "obrony" porad internetowych, jednak odpowiem W.Cz.Mrusi123

Otóż na podstawie przekazanych danych, chcąc uzyskać wartość takiego udziału należy:
- ustalić stan prawny nieruchomości, który nie został dobrze w pierwszym poście opisany
- zbadać rynek nieruchomości podobnych do nieruchomości wycenianej
- ustalić cechy i ich wagi wpływające na zróżnicowanie cen transakcyjnych (które oczywiście należy uprzednio zgromadzić)
- wybrać podejście, metodę i technikę szacowania (podpowiem, że najprawdopodobniej będzie to podejście porównawcze)
- określić wartość nieruchomości

I JUż ! Jest wartość nieruchomości ! Ach.. gdyby nie te fora, to ludzie byliby w 100% zależni od hien korporacyjnych...

Mrusia123
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2011, 10:55

Post autor: Mrusia123 » 13 kwie 2011, 20:52

Witam

Postanowiłam odpowiedzieć na dwa posty jednocześnie. Jeśli to grzech na tym forum wybaczcie.

Majonez..
majonez pisze:Droga Mrusia123, pomyliłaś fora. To jest FORUM RZECZOZNAWCóW MAJąTKOWYCH, a ty powinnaś interesujących Cię informacji szukać na forum kupujących/sprzedających domy w Twojej okolicy. Tam fachowcy od paznokci i używanych aut udzielą Ci wiążących porad, jak stracić KILKASET TYSIęCY.
Widzisz dlatego zadałam pytanie tutaj nie tam to chyba dość proste? Jak bym chciała udać się po głupi komentarz to w adresie przeglądarki wpisała bym onet.pl/gazeta.pl tam takie osoby spokojnie znajdę. Ale jak widać tu też można trafić na podobne przypadki (nie ubliżając nikomu).
majonez pisze:"Wiem że mogę zapłacić rzeczoznawcy i uzyskać "rzetelną' wycenę. Ale wyobraź sobie że nie każdego jest stać kłaść gotówkę na blacik biurka w ciemno." - tego fragmentu zupełnie nie zrozumiałem.
Cóż tu rozumieć? "rzetelną"? Trudne słowo rzeczoznawca rzeczoznawcy nie równy to chyba logiczne. Jak i rozpiętość cenowa takiej usługi spora?(tu mogę się mylić). Więc nim udam się do takiej osoby chyba zdecydowanie lepiej wpierw zapytać? Ojj przepraszam w dzisiejszych czasach i za pytania się płaci?
majonez pisze:Wycena to nie poker, tutaj nic "w ciemno" nie gramy. A ponadto, jak Cię nie stać na wycenę, to tym bardziej Cię nie stać na zakup nieruchomości.
To Ty twierdzisz że mnie nie stać. Nie stać mnie wywalać pieniądze w błoto ale skoro twierdzisz że to forum RZECZOZNAWCóW to za pewnie posiadasz pokaźna sumę i te kilkaset złotych nie robi Ci różnicy.


adek44

adek44 pisze:Otóż na podstawie przekazanych danych, chcąc uzyskać wartość takiego udziału należy:
- ustalić stan prawny nieruchomości, który nie został dobrze w pierwszym poście opisany
- zbadać rynek nieruchomości podobnych do nieruchomości wycenianej
- ustalić cechy i ich wagi wpływające na zróżnicowanie cen transakcyjnych (które oczywiście należy uprzednio zgromadzić)
- wybrać podejście, metodę i technikę szacowania (podpowiem, że najprawdopodobniej będzie to podejście porównawcze)
- określić wartość nieruchomości
I widzisz można wnieść kilka cennych informacji dla osoby zielonej w tym temacie? Można.
Za taki komentarz bardzo dziękuję ponieważ już daje mi bardzo konkretne i rzeczowe informacje.
Ja tak jak napisałam na samym początku cytuję:
"To mój pierwszy post na tym forum, więc z góry przepraszam za być może niekompletne informacje."
Tym bardziej że nie oczekuję bo to raczej nie możliwe 100% informacji o ile można to w ten sposób określić.
Raczej proszę o kilka porad być może informacji o podobnych przypadkach.


Ahhh bym zapomniała
majonez pisze:PS.
podaj namiary na te lecznice. Kłuje mnie w boku i chciałbym sam sobie zoperować wyrostek... a może to woreczek? Mniejsza z tym. Na pewno fachowcy stwierdzą czy to to pierwsze, czy drugie i doradzą jak ciąć.
Proszę bardzo 2 pierwsze linki z brzegu:
doctormed.pl
ilekarze.pl


Pozdrawiam
Mrusia123

ODPOWIEDZ