kupno lokalu spoldzielczego z lokatorem

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
kristof
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, 18:17

Post autor: kristof » 10 maja 2011, 18:46

Bardzo prosze o pomoc w wyjasnieniu takiego sformulowania:

"przetarg nieograniczony na ustanowienie odrębnej własności lokali lub nabycia ekspektatywy odrębnej własności lokali wolnych w sensie prawnym, zamieszkałe przez osoby, wobec których orzeczono eksmisję".

Co powyzszy zapis oznacza dla kupujacego taki lokal i czy jest prawo, ktore umozliwi eksmisje zamieszkujacej tam osoby?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

bartekc
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:05

Post autor: bartekc » 24 maja 2011, 21:27

wg. mnie nabywasz lokal razem z lokatorami, którzy mają wyrok eksmisyjny, ale zapewne nie doszło do eksmisji z powodu braku wolnych lokali socjalnych. Cena takiego mieszkania zapewne jest atrakcyjna, ale transakcja wg. mnie ryzykowna. Sprawdź czy spółdzielnie nie organizuje przetargów na mieszkania bez lokatorów - te mieszkania również są tańsze, przeważnie do remontu i bez problemu z lokatorami

kristof
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, 18:17

Post autor: kristof » 25 maja 2011, 13:46

w koncu ktos sie odezwal :)

dzieki za informacje.
a moze sie orientujesz jak to jest z lokalami socjalnymi? kto je organizuje itd.? czy jesli np. ja zalatwilbym taki lokal to jakie musialby spelniac warunki i czy musialby byc w tym samym miescie czy moglby byc gdzie indziej? czy wtedy taki lokator ma obowiazek przeprowadzki czy moze sie nie zgodzic?
i czy np. do jednego wiekszego lokalu socjalnego mozna by bylo przeprowadzic powiedzmy 2 rodziny 3-osobowe? jak to wyglada?
za wszystkie informacje bede wdzieczny.

bartekc
Posty: 4
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:05

Post autor: bartekc » 25 maja 2011, 21:49

niestety takich szczegółów nie znam, ale google na pewno Ci pomoże. Dobrze też zadzwonić albo przejść się do spółdzielni i wypytać jak sprawa wygląda, im też powinno zależeć na sprzedaży mieszkania. Jak spółdzielnia ma dział windykacji to u nich też popytaj

ODPOWIEDZ