Z tworzenie jednej KW z trzech

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Pio2
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2011, 9:03

Post autor: Pio2 » 14 kwie 2011, 9:18

Witam wszystkich,

Mam problem i kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać.
Posiadam dom dwu piętrowy z działką na którym są założone trzy KW (Parter KW jako lokal mieszkalny, I Piętro KW-jako lokal mieszkalny i działka KW przynależna do wcześniejszych KW). Drugie piętro jest bez księgi zaadaptowałem poddasze, ale bez wymaganych pozwoleń tzw. samowola budowlana. Na istniejących KW jest wpis w IV dziale o hipotece łącznej zwykłej (Wpisu nie ma w działce).
Co dokładnie mam zrobić aby przekształcić tę nieruchomość w dom z działką na jednej KW.
Muszę zrobić taką operację ponieważ wycena tej nieruchomości w takiej postaci jest dużo niższa niż w rzeczywistości dom jest warty.

Jeżeli ktoś mógł by mi krok po kroku wytłumaczyć co muszę zrobić i z jakimi to mniej więcej wiąże się kosztami to bym był bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 05 cze 2011, 14:13

witam,

ani Kc, ani ustawa o własności lokali nie precyzują jak należy wybrnąć z Państwa sytuacji.
Jednak jedynym rozwiązaniem w Pana jest złożenie w formie aktu notarialnego oświadczenie o zniesieniu odrębnej własności lokalu (jeżeli jest Pan właścicielem wszystkich lokali).

Jeżeli hipoteka nie jest jeszcze "spłacona" może być z nią problem. Powinien go Pan rozwiązać z bankiem, który Pana kredytował.

pozdrawiam
artur rosiński

ODPOWIEDZ