Masowe eksportowanie ogłoszeń z biur na portale internetowe.

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
RadekS
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:05

Post autor: RadekS » 06 wrz 2011, 17:42

Witam Wszystkich,

w ostatnim czasie kończę pracę na portalem internetowym z ogłoszeniami nieruchomości. Ostatnią rzeczą jaką muszę zrobić to system umożliwiający dodawanie całych pakietów ogłoszeń z biur nieruchomości.

Pytanie do Was :

- czy każde biuro eksportuje masowo na serwery portali czy może część wprowadza ogłoszenia ręcznie po kolei?


Co prawda jestem Doradcą Kredytowym i tylko pomagam w finansowaniu zakupu nieruchomości to jednak dosyć głęboko interesuję się samym rynkiem nieruchomości. Przeglądając wszystkie portale tak naprawdę mało, który jest przejrzysty i co ważne dla mnie na niewielu można zachowywać się intuicyjnie.

Który portal najbardziej przypada Wam do gustu ? :)

Pozdrawiam

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 06 wrz 2011, 20:54

witaj

wszystko idzie z automatu - nie wyobrażam sobie ręcznego "dłubania"

portal nieruchomosci-online- dla mnie nr 1, potem otodom, ofertynet a gratka słabnie coraz bardziej,

moje spostrzeżenia zawierają ilości zapytań klientów oraz ilości wyświetlania ofert..
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2011, 20:57 przez damcar27, łącznie zmieniany 1 raz.

RadekS
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2011, 14:05

Post autor: RadekS » 07 wrz 2011, 23:48

Witam Ponownie,

jest coś na rzeczy, bo również uważam nieruchomości-online za stronę nr 1 (na pewno najbardziej przejrzysta).

Co do umożliwienia eksportu ofert na portal: czy jesteście w stanie wymienić 3 najczęściej wybierane programy do obsługi eksportu ogłoszeń przez biura nieruchomości? Z tego co widzę jest ich kilka, rozwiązanie wymaga nawiązania współpracy z producentem dlatego też nie chciałbym wrzucać zbyt wiele modułów na swój portal.

Co powiecie o Galactica Virgo ( z tego np. korzysta gratka), mediaRent, Agencja3000, REPS Online, Realexpert, asariWEB, IMO, UniaNet, asariPartner, LocumNet - czy może jest jeden uniwersalny. Za wskazówki będę bardzo wdzięczny :)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 07 wrz 2011, 23:52

> RadekS napisał:

> Witam Ponownie,

jest coś na rzeczy, bo również uważam nieruchomości-online za stronę nr 1 (na pewno najbardziej przejrzysta).

Co do umożliwienia eksportu ofert na portal: czy jesteście w stanie wymienić 3 najczęściej wybierane programy do obsługi eksportu ogłoszeń przez biura nieruchomości? Z tego co widzę jest ich kilka, rozwiązanie wymaga nawiązania współpracy z producentem dlatego też nie chciałbym wrzucać zbyt wiele modułów na swój portal.

Co powiecie o Galactica Virgo ( z tego np. korzysta gratka), mediaRent, Agencja3000, REPS Online, Realexpert, asariWEB, IMO, UniaNet, asariPartner, LocumNet - czy może jest jeden uniwersalny. Za wskazówki będę bardzo wdzięczny :)

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam


ja działam na ebiuro nieruchomości firmy asari

galactica jest chyba najbardziej popularna

BADA
Posty: 57
Rejestracja: 06 paź 2011, 12:52

Post autor: BADA » 07 paź 2011, 13:52

Obecnie też rozkręcam interes.
Uważam, że można zaoszczędzić na wynajmie lokalu banerach reklamowych na ulicy ale nie na reklamie w internecie.
Program do obsługi biura jest konieczny, nie chodzi tylko o same eksporty, ale i ewidencję klientów i historię zgłoszonych ofert. To musi być automat. A jak w jednej ofercie coś chcesz zmienić?
Szukałem ostatnio programu i wybrałem Galacticę. Głownie dlatego aby mieć kompleksową i zgraną obsługę. Program, eksporty i stronę. Mam jednego operatora i musi wszystko grać. Także bez względu jaki się wybierze to strona www musi być dopasowana do programu biura.
Co do portali ogłoszeniowych to chyba zależy w jakiej części kraju się ma biuro.
Nie mam jeszcze umowy z nieruchomościami online - jak widzę abonament jest tu mniejszy jak w gratce ale wyróżnienia droższe i mniej skuteczne. Także byłem zachęcony, ale jak sprawdziłem to ofert z Mazowsza jest tam jeszcze niewiele.

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 07 paź 2011, 17:22

sprawdziłem z ciekawości frazy w google dla Ciebie Bada i tak dla zapytań google.pl na frazy mieszkania w pruszkowie, domy w pruszkowie czy nieruchomosci w pruszkowie portal nieruchomosci online jest pierwszym portalem w wynikach wyszukiwania. Sądzę że swoimi technikami pozycjonerskimi "zjedzą" powoli rynek, a obserwuję ich rozwój od paru lat. bardzo dobrze że znalazł sie tak silny konkurent bo gratka czy otodom powariowały z cenami za abonament a nic nie robią w kierunku rozwoju.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 17:25 przez damcar27, łącznie zmieniany 1 raz.

BADA
Posty: 57
Rejestracja: 06 paź 2011, 12:52

Post autor: BADA » 08 paź 2011, 23:04

Cześć.
Zgadza się jest teraz wielka konkurencja wśród portali i też zamierzam dawać oferty na nieruchomości online, ale w moim regionie gratka jest jeszcze najbardziej popularna. Nic na to nie poradzę, trzeba się dostosować i płacić. Można zrezygnować z otodom ale na gratce są chyba wszystkie okoliczne agencje. Jak pisałem popularność zależy od regionu. Co do cen uważam, że warto jest też jak ma się eksport dawać na darmowe. Polecam wśród nich morizon i bizzone. Jak na darmowe portale są przyzwoicie odwiedzane i nieźle się pozycjonują w Google.

damcar27
Posty: 134
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:04

Post autor: damcar27 » 10 paź 2011, 9:30

czym określasz popularność gratki? tym że biura się tam ogłaszają? bo jeżeli tak to błąd.
ja ogłaszam się w 60 portalach a opinie na temat efektywności danego portalu określam na podstawie zapytań mailowych klientów oraz przy rozmowach telefonicznych proszę ich o informacje gdzie znaleźli ogłoszenie - gratka wypada bardzo blado...

ODPOWIEDZ