księga wieczysta - problem z jej założeniem - POMOCY :-(

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
gerba
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2011, 14:29

Post autor: gerba » 09 wrz 2011, 15:30

Szanowni Państwo - proszę o pomoc w nast. sprawie : mam Akt Własności Ziemi na działkę ( uwłaszczenie w 1976r na podst. Ustawy z dn.26.10.1971r) , płacę podatek gruntowy za omawianą działkę . Nie mogę założyć KW dla mojej działki bowiem geodeta,przygotowujący w 1984r dokumenty dla założenia KW dla sąsiedniej działki , NIE ZAZNACZY

Fibi Buffe
Posty: 5
Rejestracja: 21 paź 2011, 8:03

Post autor: Fibi Buffe » 21 paź 2011, 8:32

Moim zdaniem powinna Pani zwrócić się do ewidencji gruntów o wydanie/sprzedaż kopii wykazów zmian gruntowych ze wszystkich robót geodezyjnych od momentu, kiedy na takim wykazie zmian gruntowych istnieje numer działki, na który ma Pani akt własności do momentu, jaki obecnie figuruje w ewidencji gruntów, kupić wypis i wyrys Pani działki w starostwie i z tymi dokumentami składać wniosek do sądu o założenie księgi wieczystej. Cała dokumentacja będzie kosztować pewnie z 150-200 zł, ale powinna być jak najbardziej wystarczająca. Aha i proszę się upewnić, czy na pewno nie ma założonej księgi wieczystej na tą nieruchomość. życzę powodzenia.

ODPOWIEDZ