Egzamin 9-10 Listopad

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
putania
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2006, 17:56

Post autor: putania » 27 paź 2006, 15:16

WITAM WSZYSTKICH,

poszukuję info na temat nowych pytań testowych - zapraszam także do dyskusji w celu rozwiania wątpliwości.

P.S. Ktoś zdaje ze mną???

glomeg
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2006, 22:00

Post autor: glomeg » 29 paź 2006, 19:25

ja również zdaję i mam pietra choć dużo się uczę

mila
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:31

Post autor: mila » 29 paź 2006, 21:00

ja jem spię i uczę sie a wiem coraz mniej czy to normalne ???

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 30 paź 2006, 2:12

Cześć Mila ja też śpię ,jem uczę się i zaczynam się irytować jak słyszę zewsząd o tym jak chcą nas w konia zrobić z pytaniami.Wydaję mi się ,że zdajemy w najgorszym okresie ponieważ ministerstwo faktycznie postanowiło podkręcić śrubę do tego stopnia żeby jak najwięcej osób odpadło już przy testach.Obawiam się tych nowych pytań bo mogą mieć bardzo mało wspólnego z materjałem z którgo wszyscy się przygotowujemy.

Przykład pytania z Ustawy o Bankach.

Co to jest reguła osadów we wkładach:

a) jedno z ryzyk bankowych
b) ryzyko finansowe przy tranzakcjach międzybankowych
c) zwraca się e niej uwagę na istnienie tzw. osadu we wkładach (depozytach)

jak będzie więcej takich pytań to nie wiem co dalej CZe

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 30 paź 2006, 7:36

Ja znalazłem w internecie takie oto wyjątki o tej regule:

„Reguła osadu we wkładach: wycofanie wkładu jest to sprawą losową ta teoria zakłada możliwość transformacji terminu.”

„Reguła osadu we wkładach.
Opiera się na założeniu istnienia w pozyskiwanych przez bank depozytach i „osadu” stwarzających podstawę do transformacji terminów do wysokości „osadu”.

Reguła osadu:
- zwraca się w niej uwagę na istnienie tzw. osadu we wkładach depozytach ..., czyli stabilnego utrzymywania się określonego ich stanu;
- w granicach tego osadu można wydłużyć termin płatności.”

Czy jest to zrozumiałe pozostawiam ocenie użytkowników forum. A więc reguła regułą, a ciekawsze pozostaje pytanie ilu pośredników w swej karierze zawodowej wykorzystuje wiedzę o owych osadach?

mila
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:31

Post autor: mila » 30 paź 2006, 8:08

Piotrze czy t pytanie które zacytowałeś jest z jakiegos konkretnego testu ? Czy wiesz coś o tych nowych testach oprócz tego że maja być? A o czymś takim jak osady pierwszy raz słysze choc pracowałam w banku :-( Pozdrawiam

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 30 paź 2006, 8:45

To Staniak cytował pytanie. Ja zamieściłem o „osadach” to co znalazłem w Internecie wpisując hasło „osady we wkładach”. O nowych testach nic nie wiem. Ale skoro pracowałaś w banku to może słyszałaś coś o kredytach podwójnie indeksowanych? Temat był omawiany na wątku: http://www.forum.w.nieruchomosci.pl/sho ... .php?t=311

mila
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2006, 20:31

Post autor: mila » 30 paź 2006, 10:05

Wiem na ten temat tyle co z testów i forum. Zastanawiam sie po co pośrednikowi wiedza na temat martwych narzędzi

putania
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2006, 17:56

Post autor: putania » 30 paź 2006, 12:43

no widzę że atmosfera zaczyna być gorąca - tylko nie dajmy sie zwariować :)

ODPOWIEDZ