[prośba o poradę] Jaki podatek wybrać + umowy

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Reality-Estate
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:19

Post autor: Reality-Estate » 24 lip 2012, 17:45

Witam,

jestem na etapie rejestracji biura nieruchomości. Jaką opcję podatku najlepiej wybrać? Jaki rodzaj umowy należy podpisać z licencjonowanym pośrednikiem?

Pozdrawiam

maciej.s
Posty: 36
Rejestracja: 15 mar 2012, 14:50

Post autor: maciej.s » 25 lip 2012, 16:32

Hej.
Ja jestem na zasadach ogólnych (książka przychodu rozchodu), bez Vat'u ponieważ na razie nie jest to dla mnie opłacalne. Pracuję sam, także nie polecę jaką umowę podpisać z pracownikiem. Pozdrawiam

green.anna
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 10:54

Post autor: green.anna » 12 paź 2012, 13:13

Mam podobny problem. Czy znacie moze jakas pozycje na rynku ktora omawialaby wszystkie zagadnienia odnosnie nieruchomosci?

green.anna
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 10:54

Post autor: green.anna » 12 paź 2012, 13:18

Znalazlam cos takiego http://www.unimex.pl/oferta/more130/obr ... czne-2012/ ale nie wiem czy warto.
kosztuje az 117zl. Moze ktos cos poleci?
Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 13:24 przez green.anna, łącznie zmieniany 1 raz.

prawnicy-nieruchomosci
Posty: 113
Rejestracja: 04 cze 2011, 15:54

Post autor: prawnicy-nieruchomosci » 12 paź 2012, 15:19

Jeżeli chodzi o zakładanie biura, to czy nie lepiej udać się do prawnika/doradcy podatkowego/dobrego księgowego, którzy mają doświadczenie w obsłudze biur nieruchomości?. Zgadzam się, że jest to droższe rozwiązanie niż zakup jakieś książki, ale dobre doradztwo w tym zakresie pozwala zaoszczędzić na podatkach, problemach z US, ZUS i innych.


Książkę, która została wyżej polecona znam, ale moim zdaniem nie jest to książka dla początkujących, a dotyczy nie aspektów zakładania DG (a o tym jest ten wątek) lecz obrotu prawnego nieruchomościami ;))

Wielki PLUS dla anny, że chce się doszkalać i podnosić swoje kwalifikacje. Znam jeszcze kilka innych pozycji wartych polecenia, jeżeli jesteś zainteresowana, proszę o kontakt na prv (nie chcę być posądzany, że promuję jakieś wydawnictwo).



pozdrawiam
Artur Rosiński
Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 15:34 przez prawnicy-nieruchomosci, łącznie zmieniany 1 raz.

green.anna
Posty: 3
Rejestracja: 12 paź 2012, 10:54

Post autor: green.anna » 15 paź 2012, 10:19

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Chyba rzeczywiście na razie dam sobie spokój z edukacją i uśmiechnę się do znajomego prawnika z prośbą o pomoc;)

ODPOWIEDZ