Czy mozna kupic ta sama nieruchomosc z innego biura.

Czy znane są Ci pojęcia: umowa przedwstępna, warunkowa, rozporządzająca, zobowiązująca, przyrzeczona, licencyjna, o dzieło, najmu, dzierżawy, wzajemna, o charakterze akcesoryjnym, użytkowania, dożywocia... i wiele wiele innych
kielbasa
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2013, 11:25

Post autor: kielbasa » 20 cze 2013, 11:42

Witam wszystkich,

Mam pytanie do doswiadczonych w tej materii, mianowicie:
Znalezlismy do kupienia dom. Chcac go zobaczyc umowilismy sie z Panem, ktory przedstawil nam oferte, oraz musielismy podpisac krotka umowe. Problem i zagwostka nasza polega na tym, ze ten sam dom, w innym ogloszeniu, oferowany przez inne biuro jest 70tys tanszy, co stanowi prawie 1/5 ceny.

Umowie zapisalismy na mnie, a nie na moja dziewczyne, ktora chce kupic dom. Dopisane jest tylko jej imie i nazwisko, bez spisanego dowodu.
W umowie jest punkt, ze jezeli zamawiajacy lub osoba mu bliska(wedlug KPC) lub inna osoba powiazana stosunkiem prawnym lub gospodarczym, zakupi ten dom, to placi prowizje.

Czy w swietle prawa moja dziewczyna jest mi osoba bliska ? A jezeli nie, to czy samo imie i nazwisko wpisane na umowie, bez adresu i spisanego dowodu do czegos nas zobowiazuje czy bedzie mogla na siebie wziac umowe z innym biurem, dotyczaca tej samej nieruchomosci ?

Oraz czy punkt o odsetkach i karze ktory brzmi :(...) 'dotyczy to rowniez przypadku nabycia nieruchomosci wskazanej Zleceniodawcy przez agencje...a kupionej za posrednictwem innej agencji' - czy to znaczy, ze jezeli dotre do zrodla i kupie od wlasciciela, prowizji do biura placic nie bede?

dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 cze 2013, 11:53 przez kielbasa, łącznie zmieniany 1 raz.

kielbasa
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2013, 11:25

Post autor: kielbasa » 21 cze 2013, 8:29

Nikt nie podpowie ?

free66
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2011, 10:01

Post autor: free66 » 21 cze 2013, 13:13

Witam,
to że dom jest tańszy o 70 tysięcy złotych może być:
- wynikiem błędu ceny w ogłoszeniu,
- Twój pośrednik mógł długo nie odświeżać ogłoszenia a po długim czasie ekspozycji oferty na rynku cena została obniżona,
- Twój pośrednik może mieć wynagrodzenie w tak wysokiej kwocie (w co wątpię),

Porozmawiaj z Twoim agentem i dowiedz się skąd wynika ta różnica w cenie. Na pewno się sytuacja wyjaśni. Swoją drogą właściciele chcą współpracować z tyloma biurami nieruchomości, że w pewnym momencie nie wiedzą z kim i jaką umowę podpisali. W rzeczywistości wygląda to tak, że rozbieżność w jednym z Krakowskich mieszkań sięgała prawie 200 tysięcy zł.

Kielbasa: kup z pośrednikiem, lecz wyjaśnij kwestię skąd ta różnica w cenie. Skoro podjąłeś odpowiedzialną decyzję o chęci współpracy z pośrednikiem, zaangażował On swój czas, umiejętności i pieniądze to nie kombinuj kupując za plecami. W ten sposób nigdy nie będzie dobrze, bo każdy każdego będzie omijał.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ