Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Jeśli Twój problem nie jest związany z rynkiem nieruchomości - to najlepsze miejsce do dyskusji
Marta Maj
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2017, 15:13

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Marta Maj » 02 paź 2017, 15:16

Jak sądzicie, jakie mieszkanie kupic lepiej nowe czy z rynku wtórnego? Moim zdaniem jak kupi się mieszkanie nowe to urzadza się je całkowicie po swojemu, poza tym co nowe to nowe. Nie ma co inwestować np w blok z wielkiej płyty. Ja własnie finalizuję zakup mieszkania na osiedlu Brzozowy Zakątek w Warszawie na Wilanowie. Buduje tam Polnord - to sprawdzona firma z ponad 40letnim doświadczeniem. udało mi się uzyskać dopłatę MDM, jestem bardzo zadowolona z tego powodu. Samo osiedle jest bardzo ładne, rodzinne, przeważają duże mieszkania. W okolicy jest szkoła, przedszkole, przychodnia, mnóstwo sklepów. W zasadzie cała niezbędna infrastruktura. Do centrum można dojechac autobusem - mniej więcej 20 minut. Moim zdaniem to bardzo udana inwestycja.

JKN
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2017, 6:33

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: JKN » 23 paź 2017, 6:56

To zawsze zależy czego się oczekuje i w jakiej cenie. Nie zawsze kupno nowego mieszkania ma sens z ekonomicznego punktu widzenia.

tortos
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2018, 12:06

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: tortos » 25 lut 2018, 13:08

Na rynku wtórnym mieszkania są tańsze i bywa że z lepszą lokalizacją. Dzięki pomocy firmy, która zarządza wieloma warszawskimi osiedlami udało się kupić mieszkanie w samym centrum.

Cyna

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Cyna » 18 lip 2018, 19:08

Ja widzę plusy i minusy. W mieszkaniu z rynku pierwotnego są często urządzone, dlatego tutaj nie ma miejsca na dowolność. Z kolei na rynku wtórnym zazwyczaj mieszkania są znacznie tańsze, często lepiej zlokalizowane, ale często wymagają kompletnego remontu. Ja wybrałam tą drugą opcją, ponieważ zależy mi na tym, aby własne cztery kąty dostosować do siebie i swojego gustu. Aktualnie wybieramy z mężem szafy do sypialni i przyznam szczerze, że mamy niemały problem. Najchętniej wybrałabym białą i minimalistyczną, a mąż ciemnobrązową.

Gabrysia
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2019, 13:27

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Gabrysia » 22 sty 2019, 13:29

Zgadzam się, deweloper dużo lepszy wybór niż mieszkanie z rynku wtórnego u nas polnod spisal się calkiem dobrze nie narzekaliśmy na ta firme jak budowali nam brzozowy zakątek

Grzesiek098
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2019, 13:35

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Grzesiek098 » 22 sty 2019, 13:37

Zastanawiamy się nad mieszkaniem na osiedlu neptun które buduja w ząbkach, 3 pokoje 60 metrow, myślicie ze 60 metrow wystarczy dla 3osobowej rodziny?

Fixing
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2019, 13:40

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Fixing » 22 sty 2019, 13:44

wystarczy na lajcie :)

aśka21
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2019, 14:19

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: aśka21 » 27 mar 2019, 16:38

Mi starczyło na takie z rynku wtórnego w Warszawie, ale nie narzekam. Tym bardziej, że mam dobre połączenie do pracy, mieszkanie też ładne więc jest ok. Przy okazji wspomnę o zarządcy, u mnie akurat per modum, bo to też ważne jak kto zarządza osiedlem czy wspólnotą. Akurat oni dbają o wszystkie sprawy jak należy.

szeregówki
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2019, 10:32

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: szeregówki » 09 gru 2019, 10:40

Ja bym wolała kupić prosto od dewelopera, bez pośredników.

shokoman
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2020, 14:15

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: shokoman » 25 kwie 2020, 14:17

od dewelopera

shokoman
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2020, 14:15

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: shokoman » 29 kwie 2020, 15:52

Teraz wiele dobrych deweloperów i jest wiele do wyboru. Oczywiście, w zależności od miasta, Ta lista może się różnić.

Patrisha
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2020, 11:31

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: Patrisha » 22 cze 2020, 11:37

Czy w ogóle ma sens lepsze korzystanie z usług pośrednika lub bezpośrednio z właścicielami? a ktoś miał z nimi złe doświadczenia? Albo to zależy od miasta.

milaeeee
Posty: 1
Rejestracja: 15 cze 2021, 16:19

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: milaeeee » 15 cze 2021, 16:22

Jedną z głównych zalet zakupu mieszkania w nowym budynku jest cena, która może znacznie wzrosnąć. "Od wykopów do oddania domu do użytku (z reguły trwa to średnio od półtora roku do trzech lat) wraz ze wzrostem gotowości budowlanej koszt mieszkania wzrasta o 15-30%. W tym samym czasie cena nieruchomości wtórnych znajdujących się w tej samej okolicy może wzrosnąć co najwyżej o 7-10%. Ponadto, nowe budynki charakteryzują się zazwyczaj wyższą rentownością najmu.
Kolejną ważną zaletą inwestowania w nowe budynki jest ich duża płynność finansowa. Jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy inwestują w nieruchomości na długi okres czasu. Aby odsprzedać za siedem do dziesięciu lat świeższe mieszkanie, które pierwotnie zostało zakupione w nowym budynku,

JackiePan
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 16:56

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: JackiePan » 16 cze 2021, 16:59

Jeśli masz ochotę pobawić się aranżacją mieszkania to z pewnością lepiej nowe.

tuwimka
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2022, 9:41

Mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego

Post autor: tuwimka » 16 mar 2023, 10:52

To zalezy w jakim stanie jest to wtórne :D my zrobilismy ten błąd że kupilismy mieszkanie w kamiennicy, wydawało się ok, mialo byc przeznaczone na wynajmy. Po remoncie mieszkalismy tam pol roku i zaczał pojawiać się grzyb. Okazało się ze mury były mokre, zmiana tempreatury na zewnatrz sprzyjala rozwojowi grzyba i zostalismy ze zniszczonymi meblami i grzybem na metr od podłogi. Wynajelismy firme [mod] która zajęła się profesjonalnym osuszeniem oraz ozonowaniem, sciana zostala skuta i odpowiednio zabezpieczona i na chwile obecna jest ok. Gdybysmy mieli wybierac kolejny raz mieszkanie to juz nie kamiennica i nie stare bloki

ODPOWIEDZ