Dokumenty potrzebne przy sprzedaży domu w trakcie budowy

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
obsur
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2008, 11:21

Post autor: obsur » 03 lip 2008, 12:44

1.Odpis księgi wieczystej.
2.Akt notarialny.
3.Wypis i wyrys z ewidencji gruntów.
4.Pozwolenie na budowę.
5.Dziennik budowy.
6.Oświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego.
Czy coś jeszcze?

dolinka
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:35

Post autor: dolinka » 12 lip 2008, 22:42

Dokumenty potrzebne przy sprzedaży domu w trakcie budowy
1.Odpis księgi wieczystej. 2.Akt notarialny. 3.Wypis i wyrys z ewidencji gruntów. 4.Pozwolenie na budowę. 5.Dziennik budowy. 6.Oświadczenie inspektora nadzoru inwestorskiego. Czy coś jeszcze?

wg mnie: dodatkowo należy okazać - wypis/wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego (lub zaświadczenie o przeznaczeniu gruntu pod budynkiem w planie miejscowym) - dokument ten decyduje, czy może być pierwokup ANR czy nie :) (nieruchomość rolna czy nie). Dodatkowo w zależności od tego, w jakiej fazie budowy jest dom - projekty przyłączy, instalacji, umowy z dostawcami mediów itp., projekt architektoniczno-budowlany domu. Całą dokumentację techniczną, na podstawie której dokonywano kolejnych etapów budowy. Sprawdzenie dojazdu do nieruchomości - KW na drogę, czy jest służebności przejazdu przez inną nieruchomość czy udział w drodze dojazdowej do posesji :) Jeśli Sprzedający zaciągał kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, na której buduje dom i go sprzedaje, jeśli jest jeszcze hipoteka nie spłacona - zaświadczenie o stanie zadłużenia hipotecznego lub zaświadczenie, że zadłużenie jest spłacone (to takie dodatkowe zagadnienia).

Ir3k
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2019, 14:37

Dokumenty potrzebne przy sprzedaży domu w trakcie budowy

Post autor: Ir3k » 14 maja 2019, 14:42

Również w artykule możesz przeczytać jakie dokumenty są ci potrzebne. Po za wymieniem potrzebnych dokumentów znajdziesz tam porady co zrobić w przypadku braku któregoś z dokumentów.

ODPOWIEDZ