Obowiązek kształcenia rzeczoznawcy

Wycena nieruchomości, rzecoznawcy majątkowi i kandydaci na rzeczoznawcę. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
keithnat
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:19

Obowiązek kształcenia rzeczoznawcy

Post autor: keithnat » 08 lip 2019, 16:27

Dzień dobry.
Mam pytanie- w grudniu 2018 uzyskałam uprawnienia rzeczoznawcy i wg przepisów powinnam w 2019 odbyć szkolenia za 12 pkt. Sytuacja życiowa powoduje jednak, że jestem przez cały rok daleko za granicą, nie wykonuję zawodu i z powodu skomplikowanej ciąży nie mogę brać udziału w szkoleniach/warsztatach.
Stąd moje pytanie- co mi grozi za niedopełnienie obowiązku dokształcania w tym roku? I przede wszystkim- czy te dokumenty ze szkoleń gdzieś się wysyła i one są weryfikowane czy też trzyma się je w domu i są sprawdzane w przypadku "wpadki" rzeczoznawcy? :?
Z góry dziękuję za wyjaśnienia, pozdrawiam!

dawo
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2019, 15:17

Obowiązek kształcenia rzeczoznawcy

Post autor: dawo » 08 lip 2019, 18:30

Zaświadczeń o odbytych szkoleniach/warsztatach nigdzie się nie wysyła; jest tak jak myślisz: wymóg odbycia szkoleń weryfikuje np KOZ w przypadku gdy wszczęto przeciwko RM postępowanie, czyli to czy ten wymóg został zrealizowany jest sprawdzany w przypadku "wpadki" RM; jest jakaś strona internetowa, gdzie można szkolenia zrobić online; nie korzystałem, więc nie wiem jaka jakość, ale gdy brakuje punktów, warto mieć jakąś opcję;

ODPOWIEDZ