Ile za dzierżawę?

Tutaj można wpisywać nowe tematy poruszające problemy rynku nieruchomości nie sklasyfikowane w innych działach forum
Yamada
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2006, 21:14

Post autor: Yamada » 08 maja 2006, 21:19

Witam!

Stoję przed pewnym problemem mam nadzieję że ktoś pomoże mi go rozwiązać....
Mam działkę budowlaną w okolicy pewnego dużego miasta.
Mogłem ją nedawno sprzedać- oferowano mi 16 tyś za ar - dzałka ma 20 arów.
Postanowłem jednak ją zostawić, w chwili obecnej nie mogę jej wykorzystać w żaden rozsądny sposób... (brak kasy).
Pomyślałem że skoro działka jest blisko miasta to może udałoby się ją wydzerżawić? To jest wogóle możlwe?
Dzałka ma ~20 arów, jest ogrodzona i jest hmmm... goła (żadnych drzew, słupów itp - tylko trawa)
Ile mógłbym dostać za dzierżawę takiej działki? Gdzie i jak szukać dzerżawcy?

Z góry dziękuję za rady.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 10 lis 2006, 21:11

Dzierżawcy proszę szukać przez ogłoszenia albo w agencji pośrednictwa nieruchomości. Ile Pan dostanie czynszu za dzierżawę działki nikt Panu tu nie odpowie, bo to zależy od rynku. Pytanie czy działka ma dostęp do mediów (prąd, wodociąg, kanalizacja, gaz, telefon), jakie jest usytuowanie (odległość od miasta, od centrum dzielnicy), czy oprócz domu można tam coś innego zbudować. Proszę się zorientować czy w okolicy jakieś nieruchomości były dzierżawione i jaką stawkę czynszu ustalono. Następnie można dać ogłoszenie o nieruchomości do wydzierżawienia proponując czynsz jakiego pan oczekuje. Rozmowy z potencjalnymi kontrahentami zweryfikują Pańskie oczekiwania i pozwolą lepiej zorientować się w wysokości czynszu jaki Pan może uzyskać. życzę powodzenia.

ODPOWIEDZ