Żmudne czynności w pracy pośrednika?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
michal.krk
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2020, 20:39

Żmudne czynności w pracy pośrednika?

Post autor: michal.krk » 13 lip 2020, 20:51

Witam, pracuję nad usprawnieniem oprogramowania dla agencji nieruchomości i stąd moje pytanie:

Jakie są najbardziej żmudne czynności, które są jednak niezbędne do wykonania w pracy pośrednika? Mogą to być zarówno czynności wykonywane przy pomocy komputera lub też bez niego.

Nevermiss
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:38

Żmudne czynności w pracy pośrednika?

Post autor: Nevermiss » 21 paź 2020, 20:55

Hej,

Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że wyszukiwanie i przechwytywanie ofert wystawionych przez prywatne osoby jest dość problematyczne. Wynika to głównie z tego, że ciężko jest śledzić wszystkie portale ogłoszeniowe na raz i na tyle wydajnie, żeby uprzedzić innych. Często, gdy dzwonię do potencjalnego klienta (czyli osoby wystawiającej nieruchomość prywatnie) słyszę, że ogłoszenie jest już nieaktualne. Jest bardzo często spotykana odpowiedź. Ja zarabiam przez "przejmowanie" ofert od prywatnych osób i sprzedaży na moich warunkach (z czego mam swoją prowizję).
Trochę siedzę w temacie i udało mi się dość niedawno trafić na fajne narzędzie. W sumie robi za mnie coś co wczesniej pochłaniało lwią część mojego czasu. Jest to aplikacja mobilna na androida. Ustawiłem sobie w niej interesujące mnie wyszukania, a aplikacja powiadamia mnie jak tylko ktoś doda jakieś ogłoszenie z moich zainteresowań. Obsługują większość największych portali z nieruchomościami. Mnie się spoko używa.

ODPOWIEDZ