Jak kupić działkę która jeszcze prawnie nie istnieje?

Wszelkie problemy prawne związane z nieruchomościami: prawo pierwokupu, ustawy, akty prawne, interpretacje, pomoc w rozwiązywaniu problemów.
Thermuthis
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:14

Post autor: Thermuthis » 05 mar 2010, 17:20

W ofercie biura nieruchomości znalazłam bardzo ciekawą ofertę działki budowlanej. Okazało się ze wg podziału ewidencyjnego sa to 3 działki nalezace do jednego właściciela który ma je scalić i ponownie podzielić na 3 działki ale o innych powierzchniach. I mnie właśnie interesuje taka działka 1000 m2 już po podziale. biuro twierdzi ze podział nastąpi maksymalnie za 6 msc jednakże ma w ofercie także sprzedaż całego tego terenu.
Jestem zdecydowana za zakup "mojej wydzielonej działki 1000m" ( cały teren ma około 5000 m2).
Moje pytanie - jak się zabezpieczyć, jak podpisać umowę przedwstępną ( nie znam przecież numeru działki! ), jednym słowem co zrobić żeby ktoś mnie nie wyrolował???:)

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 08 mar 2010, 12:42

można spokojnie to zrobić ale nie radzę bez prawnika bo łatwo stracić kasę.

W umowie przedwstępnej sprzedający musi zobowiązać się do wydzielenia działki ( dobry opis) i jej sprzedaży - musi być dobry opis bowiem od tego zależy wysokość dopłaty przy umowie ostatecznej. Muszą być terminy aby wydzielenie nie trwało 10 lat, muszą być zapisy umożliwiające odstąpienie od umowy bez utraty zadatku/zaliczki jeżeli wielkość działki nie będzie odpowiednia ( np mniejsza niż i większa niż). I jeszcze wiele innych rzeczy :)

ps. co z opłatą adiacencką za podział ??? sprzedający ją uwzględnia ???
Ostatnio zmieniony 08 mar 2010, 12:47 przez Milo, łącznie zmieniany 1 raz.

prodevelopment
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2011, 10:48

Post autor: prodevelopment » 06 lip 2011, 10:52

Jesteśmy inicjatorem program wspierającego dobre rządzenie i procesy legislacyjne z zakresu planowania przestrzennego i urbanizacji.
15 czerwca organizowaliśmy konferencję

Milo
Posty: 300
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:56

Post autor: Milo » 06 lip 2011, 13:13

proszę o szersze wyjaśnienie swojej odpowiedzi bowiem nie wiem jak ma rto pomóc koledze w jego problemie ???

mizon
Posty: 43
Rejestracja: 09 sty 2013, 12:14

Post autor: mizon » 17 sty 2013, 12:30

Okazja wygląda całkiem przyzwoicie, ale to może być ryzykowne. Jeśli posiadasz kapitał na takie zakupy to zainteresuj się takimi ofertami Magazyny W ten sposób przynajmniej to co przejmiesz będzie pewne, a sama nieruchomość rzeczywiście posiada genialną wycenę.

OperaOlejowa
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2021, 9:06

Jak kupić działkę która jeszcze prawnie nie istnieje?

Post autor: OperaOlejowa » 18 lis 2021, 10:13

Myślę, że powinieneś poczytać coś na ten temat. W sieci znajdziesz wiele takich poradników [mod]. Od siebie dodam, że trzeba zdobyć też komplet dokumentów związane z działką.

ODPOWIEDZ