Operat szacunkowy - definicja budynku popadającego w ruinę

Jeśli Twój problem nie jest związany z rynkiem nieruchomości - to najlepsze miejsce do dyskusji
kasia79
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2022, 15:23

Operat szacunkowy - definicja budynku popadającego w ruinę

Post autor: kasia79 » 05 kwie 2022, 16:02

Witam

Mam problem z opinia biegłego. ocenił stan techniczny mojej nieruchomości jako niski, popadający w ruinę - stwierdził to min po tym iż wokół nieruchomości rośnie nieskoszona trawa a w środku jest pełno rzeczy ruchomych w nieładzie. ( mam to napisane w operacie). posiadam operat sprzed 6 lat i tam stan techniczny jest oceniony jako średni. Nic przez te 6 lat się jakiegoś strasznego nie stało, nieruchomość wygląda tak samo tylko jest nieuporządkowana wokół \)nieskoszona trawa_ i bałagan w środku. I teraz mam pytanie, jak wygląda definicja "budynku popadającego w ruinę"? Jak to ma wyglądać aby biegły tak stwierdził? chciałabym sie odnieść do tej opinii i ja zaskarżyć ( postępowanie egzekucyjne).

AlicjaKubala
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2022, 20:35

Operat szacunkowy - definicja budynku popadającego w ruinę

Post autor: AlicjaKubala » 29 gru 2022, 20:42

Definicja budynku popadającego w ruinę może się różnić w zależności od konkretnego prawa lub przepisów obowiązujących w danym miejscu. W ogólnym zarysie, budynek popadający w ruinę to taki, który jest w złym stanie technicznym i wymaga kapitalnego remontu lub nawet rozbiórki. Może to obejmować brak dachu, zawilgocenie ścian, brak podstawowych instalacji (np. elektrycznej czy wodociągowej), brak ochrony przeciwpożarowej lub brak stabilności konstrukcji.

Jeśli chcesz zaskarżyć opinię o stanie budynku popadającego w ruinę, najlepiej będzie skonsultować się z prawnikiem lub radcą prawnym, który pomoże Ci zrozumieć, jakie kroki należy podjąć w celu zaskarżenia takiej opinii i co możesz zrobić, aby bronić swoich racji. Warto również zasięgnąć porady specjalisty z zakresu budownictwa, który może ocenić stan budynku i ewentualnie zaprzeczyć opinii o jego popadaniu w ruinę.
[mod]

ODPOWIEDZ