jak pozyskać klientów do biura?

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
novakowa
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2014, 12:42

Post autor: novakowa » 12 lis 2014, 15:12

Na początek, jeśli masz stronę to mała kampania AdWords. Tworzysz reklamy tekstowe które po załadowaniu konta od razu wyświetlają Twoją ofertę. W między czasie organizujesz pozycjonowanie w wynikach naturalnych. To zazwyczaj trwa dłużej ale dobrze zrobione daje stabilne wyniki i nie trzeba w takim przypadku produkować ulotek. Rzuć okiem na tą infografikę, może sam na coś wpadniesz oferteo.pl/akademia/sposoby-pozyskiwania-klientow lub potraktujesz ją jako punkt wyjściowy do dalszych poszukiwań.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 12:30 przez novakowa, łącznie zmieniany 1 raz.

DWON
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:49

Post autor: DWON » 26 lis 2014, 19:20

> Nettdom napisał:

> Zdecydowanie też stawiam na jakość ofert,cenę do jakości i ich unikalność,nie pamiętam kiedy sprzedałem nieruchomości którą jest więcej niż w 3 biurach,a te co pozyskałem sam (nie z internetu)sprzedawałem w ciągu miesiąca.

W 100% zgadzam się z powyższym. To zawsze działa najlepiej. Druga sprawa to oferty od klientów z polecenia. Ja raczej nie szukam ofert "na mieście" (chyba, że na konkretne zlecenie), ludzie sami się do mnie zgłaszają, właśnie z polecenia od kogoś kto sprzedał bądź wynajął swoją nieruchomość za moim pośrednictwem. Większy problem jest na starcie, czyli dla nowego biura. Wtedy faktycznie wyjazd w teren to dobra rzecz. Ale na pewno można też wykorzystać znajomych ;) Natomiast takie działania jak np. wrzucanie ulotek do skrzynek pocztowych itp. dość często mogą zrobić więcej złego niż pożytku, ponieważ większość osób nie lubi "reklam" i traktuje coś takiego jak zwykłe śmieci.

Pozdrawiam
S. Sadowski

global
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018, 13:02

jak pozyskać klientów do biura?

Post autor: global » 12 lis 2018, 13:25

Pozwolę sobie odkopać temat,

Obecnie pozyskanie dobrej oferty jest bardzo trudne. Niestety na skutek działań (często niezbyt etycznych) dużych biur, ludzie mają kiepskie zdanie na temat pośredników i niechętnie współpracują. Większość ofert prywatnych na portalach ogłoszeniowych zawiera adnotację "nie współpracujemy z biurami".
W tym momencie najistotniejszym źródłem pozyskiwania wartościowych ofert są klienci z polecenia.
Dlatego warto dbać o dobrą opinię biura oraz obsługę klientów na najwyższym poziomie;)

Pozdrawiam,
Iwona Trojańska

Andrell
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2024, 14:15

jak pozyskać klientów do biura?

Post autor: Andrell » 03 lip 2024, 14:15

Myślę, że problem nie jest po twojej stronie. Każdy biznes, każda branża ma swoje zróżnicowane potrzeby. Uczenie wszystkich przedsiębiorców tego samego to pomyłka. To oni muszą najpierw poznać Twoje potrzeby, klienta docelowego, jak i gdzie ten klient będzie ciebie szukał i dopiero zaproponować ścieżkę reklamy i marketingu. Nie wszystko na jedno kopyto. Wiem co mówię bo od dawna poszukuję kogoś kto nie przyjdzie z gotowym pakietem tylko najpierw pomoże mi ustalić co dla mojego biznesu jest optymalne.

ODPOWIEDZ