Pytania listopadowe

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 24 lis 2006, 20:16

Ponownie mam prośbę do tych szczęśliwców, którzy przeszli test 9 listopada wpiszcie na forum pytania, które pamiętacie.Nas na ten egzamin 30 jest 665 i zapewne wszyscy z utęsknieniem wyglądają wiadomości co dokładnie było na tym teście.

mirsta
Posty: 9
Rejestracja: 16 paź 2006, 16:03

Post autor: mirsta » 26 lis 2006, 13:12

79. Samodzielny lokal mieszkalny w Sopocie wraz z odpowiednim udziałem w nieruchomościach stanowiących drogi dojazdowe do osiedla i teren zieleni parkowej bez zezwolenia może nabyć:
[b:a03e9a9675]a. obywatel Niemiec, który jest już właścicielem innej nieruchomości położonej w Polsce;[/b:a03e9a9675]
b. obywatelka Wietnamu zamieszkująca w Polsce od 8 lat na podstawie zezwolenia na osiedlenie się;
c. obywatel Białorusi, którego zona od dwóch lat posiada obywatelstwo polskie.
wydaje mnie sie ze poprawna odpowiedz to a i b odnosnie b dlatego ze moze nabyc cudzoziemiec zamieszkujacy co najmniej 5 lat od udzielenia zezwolenia
a co do C to juz co ukladajacy mial na mysli bo jesli Białorusin mieszkał z zona w Polsce 2 lata to tez moze :)

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 26 lis 2006, 13:58

witam
osoba która układała te pytanie zmusiła nas do mocnego myślenia Sopot lezy w strefie nadgranicznej. a nabycie lokalu mieszkalnego połozonego w strefie nadgranicznej wymaga uzysaknie zezwolenia. nie jstem dobra z ustawy o cudzoziemcach.
nie wiem czy my musimy na ten egzamin nauczyc się wszystkich miejscowości które leżą w strefach nadgranicznych - aby zdac ten egzamin czy to o to chodzi???? pozdrawiam wszystkich uczących się

jrs
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:59

Post autor: jrs » 26 lis 2006, 14:15

witam, kilka dni temu natknalem sie na te strone, zrobiliscie tu kawal dobrej roboty, dziekuje wam, bo skorzystalem. zdaje egzamin 30.11 i juz mi sie wszystko miesza, a ponizej moje spostzrezenia do testu z listopada:)

w pytaniu 22 powinno byc oczywiscie abc prawda?:)

pytanie nr 48 powinno brzmiec chyba tak:
48. Zgodnie z ustawą o rachunkowości [b:3d4bb90793]aktywa trwałe [/b:3d4bb90793]to:
a. [b:3d4bb90793]wartości niematerialne i prawne;[/b:3d4bb90793]b. produkty gotowe;
c. [b:3d4bb90793]długoterminowe aktywa finansowe[/b:3d4bb90793]

bo środkami trwałymi nie jest żadna z wymienionych odpwiedzi.

dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam

jarek

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 26 lis 2006, 14:34

Art. 17. Uczestnikami procesu budowlanego, w rozumieniu ustawy, są:
1) inwestor;
2) inspektor nadzoru inwestorskiego;
3) projektant;
4) kierownik budowy lub kierownik robót.

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 26 lis 2006, 14:37

więc tylko a i c bo powinien byc inspektor nadzoru inwestorskiego a nie jak w pytaniu jest budowlanego

tombeat
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2006, 12:18

Post autor: tombeat » 26 lis 2006, 14:55

Pyt. 22 Inspektor nadzoru budowlanego nie jest uczestnikiem procesu budowlanego - Ustawa Prawo budowlane - Rozdział 3 art 17
Pyt. 48 Co do tego pytania to pytanie jest faktycznie źle sformułowane. środki trwałe to rzeczowe aktywa trwałe spełniające warunki:
są kompletne i zdatne do uzytku
przewidywany okres ich ekonomicznej użyteczności jest dłuższy niż rok
przeznaczone są na potrzeby jednostki
Zalicza się do nich grunty(w tym prawo uzytkowania wieczystego), budynki,lokale , obiekty inżynierii lądowej i wodnej, urzadzenia techniczne i maszyny, środki transportu oraz inne środki trwałe.
Jeżeli w pytaniu faktycznie dotyczyło środków trwałych to te odpowiedzi są błedne.Srodki trwałe należą do Rzeczowych srodków trwałych, a rzeczowe środki trwałe do AKTYWóW TRWAłYCH. Aktywa trwałe dzielą się na:
1. wartości niematerialne i prawne ,
2. rzeczowe aktywa trwałe ,
3 należności długoterminowe ,
4 inwestycje długoterminowe
Tak więc pytanie to nie ma nawet jednej prawidłowej odpowiedzi bo produkty gotowe należa do aktywów obrotowych.
W TAKIM BRZMIENIU JEST ONE NIEZGODNE Z ZASADAMI PRZEPROWADZANIA EGZAMINU. Ciekawe.Czy aby napewno w pytaniu mowa była o środkach trwałych?

jrs
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2006, 21:59

Post autor: jrs » 26 lis 2006, 15:09

ja mam do cznienia z rachunkowoscia od 7 lat i myslalem ze nic mnie nie zaskoczy ale jak zobaczylem to pytanie to zbaranialem:)
moze ktos sie pomylil przy przepisywaniu pytan...

Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 26 lis 2006, 16:30

Słuchajcie nie traktujcie tych pytań jako pewników. Ja je dostałam, ale od razu mówię, że prawdopodobnie tak wyglądały. Nie bierzcie tez za pewniak pozaznaczanych odpowiedzi. Te pytania mają wam pomóc się uczyć.Więc siegnijcie do ustaw i posprawdzajcie swoje wątpliwości. To najlepsza forma nauki,a nie wykucie na pamięć odpowiedzi. Poza tym teraz może być zupełnie inny, bo pewno część pytań się powtórzy tradycyjnie.

ODPOWIEDZ