pyt 416

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Alicja
Posty: 101
Rejestracja: 30 maja 2006, 7:10

Post autor: Alicja » 27 lis 2006, 11:54

USTAWA
z dnia 5 czerwca 1998 r.
o samorządzie powiatowym
Art.46. Mieniem powiatu jest własność i inne prawa majątkowe nabyte przez powiat lub inne powiatowe osoby prawne.
Art. 47.
1. Nabycie mienia przez powiat następuje:
1) na podstawie odrębnej ustawy, z zastrzeżeniem, że nie stanowi ono mienia
jakiejkolwiek gminy,
2) przez przekazanie w związku z utworzeniem lub zmianą granic powiatu w
trybie art. 3; przekazanie mienia następuje w drodze porozumienia zainteresowanych powiatów, a w razie braku porozumienia - decyzją Prezesa Rady Ministrów, podjętą na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej,
3) w wyniku przejęcia od Skarbu Państwa na podstawie porozumienia, z wyłączeniem mienia przeznaczonego na zaspokojenie roszczeń reprywatyzacyjnych oraz realizację programu powszechnego uwłaszczenia,
4) przez inne czynności prawne,
5) w innych przypadkach określonych odrębnymi przepisami.

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 27 lis 2006, 13:33

Pytanie nr 416 było już przedmiotem rozważań na naszym forum: http://www.forum.w.nieruchomosci.pl/sho ... ht=zas%F3b
W formie pytania zacytowanego przez Jarka poprawnymi odpowiedziami będzie a) i b).

Co do pytania nr 418 to o powiatowym zasobie nieruchomości mówi art. Art. 25a. ustawy o gospodarce nieruchomościami: „Do powiatowego zasobu nieruchomości należą nieruchomości, które stanowią przedmiot własności powiatu i nie zostały oddane w użytkowanie wieczyste, oraz nieruchomości będące przedmiotem użytkowania wieczystego powiatu.” Tak więc poprawnymi odpowiedziami będą a) i b).

kati
Posty: 33
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:04

Post autor: kati » 27 lis 2006, 15:35

Od dwóch dni jestem na forum i zauważyłam jak dużo analizujecie pytania i odpowiedzi testowe.Chciałaby podzielić się z wami moimi doświadczeniami.
Egzamin zdawałam w we wrześniu.
Zależało mi przede wszystkim na zdanych testach ze względu na średnie wykształcenie. Uczyłam się głównie z testów, zapoznając z się z podstawą prawną oraz czytałam podstawowe ustawy.Każdy test rozwiązywałam na ponad 80-90% poprawnych odpowiedzi w ciągu około 20 minut.wydawało mi się ,że 100 minut to dużo.
Na egzaminie zaskoczyła mnie duża liczba nieznanych mi pytań. Rozpoczęłam test od pytań, których byłam pewna.Odpowiedzi od razu wpisywałam do karty głównej, a obok tego pytania stawiałam plus. Potem już do niego nie wracałam.Odpowiedzi niepewne i nieznane zostawiłam na potem.Specjalnie po skończeniu tzw. pewniaków z testu policzyłam je.Było ich 53. Dopiero potem wracałam do pytań, w których znałam np. jedną odpowiedź a nie byłam pewna drugiej czy trzeciej.
Kochani czasu jednak jest naprawdę mało,w ostatnich minutach na kilka postawiłam na chybił,a dwóch nie zdążyłam zaznaczyć. Naprawdę nie miałam pewności czy uda mi się zaliczyć 70% a jak się okazało zaliczyłam na 86%, a średnia zdawalność podobno była na 75%.
Jeśli będziecie się długo zastanawiać nad znanymi pytaniami nie starczy wam czasu na te niepewne.
Ustnego nie zaliczyłam z dwóch powodów.
Po pierwsze przy nauce testów nie przerobiłam /prawie na pamięć/ podstawowych definicji i dlatego po drugie zjadł mnie stres-brak spójnej odpowiedzi, choć komisja była naprawdę w porządku .Na 18 punktów zdobyłam 10 a wymagane było 60 % czyli 11.

Wracając do odpowiedzi pytań 416 i 418
Pytania są do ustawy o gosp. nieruchomościami-dokładnie - i żadna odpowiedź nie jest prawidłowa.To są stare pytania które dotyczą odpowiedzi przed nowelizacją.

ecd
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2006, 15:57

Post autor: ecd » 27 lis 2006, 23:47

witam

a jakie to sa podstawowe definicje ? dysponujesz moze lista tych najwazniejszych ?

pzodrawiam
ecd

kati
Posty: 33
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:04

Post autor: kati » 28 lis 2006, 15:33

[quote:8cae879e97="ecd;2379"]witam

a jakie to sa podstawowe definicje ? dysponujesz moze lista tych najwazniejszych ?

pzodrawiam
ecd[/quote:8cae879e97]
nie dysponuję
ale podstawowe : nieruchomość,nieruchomość gruntowa, budynkowa, lokalowa , samodzielny lokal mieszkalny, działka gruntu, działka budowlana, pierwokup, wspólnota mieszkaniowa , zarząd, odrębna ,własność itp

ODPOWIEDZ