Pośrednictwo czy reklama??

Wymiana doświadczeń, wzory dokumentów, sposoby prowadzenia biura nieruchomości, informacje bieżące, archiwizacja dokumentów, licencje, opisy programów do obsługi biur nieruchomości. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
luxnajm
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2006, 16:41

Post autor: luxnajm » 12 gru 2006, 16:43

Witam!!

Mam szybkie pytanko i liczę na pomoc z Waszej strony:)

Mam firmę, która zajmuje się krótkoterminowym wynajmem apartamentów.
chciałem teraz podpisać umowę z posiadaczem kolejnych mieszkań, ale w tej umowie jest taki punkt:
"właściciel upoważnia firmę do podpisywania umów wynajmu w formie pisemnej oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej."
Czy do podpisania takiej umowy i świadczenia tego typu usług potrzebuję papier na "pośrednika w obrocie nieruchomościami??"

Z góry dzieki za odp:)
pozdrawiam

Conrado
Posty: 52
Rejestracja: 21 wrz 2006, 4:42

Post autor: Conrado » 12 gru 2006, 23:18

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o gospodarce nieruchomościami
Art. 180.
1. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami polega na zawodowym wykonywaniu przez pośrednika w obrocie nieruchomościami czynności zmierzających do zawarcia przez inne osoby umów:
1) nabycia lub zbycia praw do nieruchomości;
2) nabycia lub zbycia własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego lub prawa do domu
jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej;
3) NAJMU lub dzierżawy nieruchomości albo ich części;
4) innych niż określone w pkt 1–3, mających za przedmiot prawa do nieruchomości lub ich części.


Art. 198.
1. Kto prowadzi:
2) bez licencji zawodowej działalność zawodową w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, polegającą na wykonywaniu czynności zmierzających do zawarcia przez inne osoby umów, określonych w art. 180 ust. 1,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

luxnajm
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2006, 16:41

Post autor: luxnajm » 13 gru 2006, 11:35

Bardzo dziekuję.
Nie powiem, że ta odpowiedź mnie cieszy ale teraz przynajmniej wiem na czym stoję:)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ