Decyzja o negatywnym wyniku z ustnego i cd...

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Mar
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:33

Post autor: Mar » 11 gru 2006, 21:37

Mam pytanie,
Ponieważ MB jest ostatnio zasypane wnioskami kandyatów, może ktoś z Was już przez to przeszedł.
Po oblanym ustnym egzaminie zdawałam 10.11., dostałam właśnie decyzję 11.12. - a nastepny termin na składanie dokumentów to 31.12. Zastanawiam się czy zdążą odesłąć mi dokumenty do 31.12. czy lepiej jechać do Warszawki (po drodze święta). Nie wiem czy po wydaniu decyzji czekają 14 dni i dopiero odsyłają dokumenty? Może ktoś wie? Help:)

pozdr
m

AsiulaMK
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2006, 10:47

Post autor: AsiulaMK » 11 gru 2006, 21:40

ale nie stresuj sie przepisy się ZMIENI

dominola
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2006, 11:23

Post autor: dominola » 12 gru 2006, 20:38

Ja też zdawałam ustny 10.11 niestety bez powodzenia.
dzisiaj miła pani z mb poinformowała mnie,że jak chciałam zdawaś ustny na poczatku lutego, to miałam czas na złożenie wnoisku itp.do 9 grudnia, a teraz jak chcę na marzec to muszę złożyś do konca grudnia i nic ich to nie interesuje,że nie dostałam jeszcze decyzji, a oni nawet mojego potwierdzenia odbioru zawiadomienia o zakonczonym postępowaniu.Ja na to,że poczta polska dała ciała, a pani miła,że oni mają procedury.Tak więc pretensję mam do mojego listonosza, wszystko przez niego,ciekawe co on na to...miła pani z mb.

kati
Posty: 33
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:04

Post autor: kati » 13 gru 2006, 1:14

Jak dostałaś decyzje ,nie musisz czekać na zwrot dokumentów,tylko wysłać nowy wniosek i nowe aktualne oświadczenia -o niekaralności i o zdolności do czynności prawnych.wyślij też oświadczenie ,że nie będziesz się odwoływać od decyzji .Opłata na razie nie jest potrzebna - dopiero 7 dni przed ustnym , a już po otrzymaniu przez ciebie nowej decyzji o terminie ustnego.

Mar
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:33

Post autor: Mar » 13 gru 2006, 9:44

Dzięki za pomoc życzliwym:)
pozdr
m

[quote:f17c62091f="kati;2821"]Jak dostałaś decyzje ,nie musisz czekać na zwrot dokumentów,tylko wysłać nowy wniosek i nowe aktualne oświadczenia -o niekaralności i o zdolności do czynności prawnych.wyślij też oświadczenie ,że nie będziesz się odwoływać od decyzji .Opłata na razie nie jest potrzebna - dopiero 7 dni przed ustnym , a już po otrzymaniu przez ciebie nowej decyzji o terminie ustnego.[/quote:f17c62091f]

dominola
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2006, 11:23

Post autor: dominola » 13 gru 2006, 10:46

[quote:fe8e76739f="kati;2821"]Jak dostałaś decyzje ,nie musisz czekać na zwrot dokumentów,tylko wysłać nowy wniosek i nowe aktualne oświadczenia -o niekaralności i o zdolności do czynności prawnych.wyślij też oświadczenie ,że nie będziesz się odwoływać od decyzji .Opłata na razie nie jest potrzebna - dopiero 7 dni przed ustnym , a już po otrzymaniu przez ciebie nowej decyzji o terminie ustnego.[/quote:fe8e76739f]

Dzięki Kati,
wiem,że też tak mogę zrobiś, ale wkurzają mnie te miłe panie w MB, które raz mówią tak ,a raz siak.Juz się nastawiłam na marzec i nie zamierzam podnosiś sobie wiecej cisnienia, jeden pisemny mi wystarczył, a teraz to już pójdzie.
Zyczę zdającym 14.15/12 powodzenia i nie dajcie się zwariowaś.

Mar
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:33

Post autor: Mar » 19 gru 2006, 14:24

Witam,
Udało mi się dziś dodzwonić do MB, zbiżają się święta i Panie w ministerstwie też są miłe:)
Potwierdzam, że w sprawie ponownego podejścia do egzaminu ustnego po otrzymaniu decyzji o negatywnie zakończonym ustnym wystarczy wysłać w/w wniosek, oświadczenia o niekaralności i zdolności do czynności prawnych, bez opłaty za etap wstępny.
Przedmiotowe 400 pln za etap egzaminu ustnego wpłacamy na 7 dni przed egzaminem po otrzymaniu zawiadomienia.

To Wesołych świąt:)

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 19 gru 2006, 16:46

Czy wniosek o ponowne przystąpienie do egzaminu ustnego należy wysłać na minimum 30 dni przed I etapem postępowania kwalifikacyjnego? Np. jak chcę zdawać w marcu to muszę złożyc wniosek do 31 grudnia? jak to teraz się odbywa ? i jak nie dostałam decyzji to mogę wysłać wniosek?, czy musze czekac na decyzję?
pozdrawiam.

Mar
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:33

Post autor: Mar » 19 gru 2006, 17:42

Dona,niestety musisz poczekać na na decyzję - to przez KPA:)
Ja po oblanym ustnym - zdawałam 10.11.06 - dostałam dezycję dopiero 11.12.06.
Zasada jest taka, odbieraj jak najszybciej wszelką korespondencję z MB.
Najpierw otrzymasz zawiadomienie, że PKK zakończyła pracę i że możesz zapoznać sie w terminie 7 dni z zebraną dokumentacją, przed wydaniem decyzji.
Potem otrzymasz decyzję, od której możesz się odwołać w terminie 14 dni.
Wówczas już nie czekaj tylko wysyłaj wniosek + oświadczenia nowe o niekaralnosci i o posiadaniu pełnej zdolnosci do czynności prawnych.

Chciałm złożyć dokumanty do 7.12.06 ale...jak widać MB nie sprzyja, albo ma po prostu teraz za dużo pracy.
Musisz teraz trochę poczekać:(

A może przypomnisz sobie jeszcze jakieś pytanka z tej felernej komisji co?

pozdr
m

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 19 gru 2006, 19:13

dzieki Ci bardzo za informację.
a co do tych pytań to cięzko, mówię ci że nie pamietali pytań. Zreszta ja swoje to dopiero w niedzielę sobie przypominałam. Dobre co?
wiec ci podam:
-opłaty przy sprzedaży nieruchomości rolnych, kto je płaci ?
- klasy gleboznawcze i jakie to ma znaczenie dla pośrednika.
-czy można rozebrać dom,
-ujawnienie budynku,
-czy można sprzedac lokal mieszkalny bez księgi wieczystej i coś tam jeszcze było z tym lokalem ale nie pamiętam.
ktos miał działy KRS-u i co zawierają, gospodarstwo rolne, opłata planistyczna,
szkoda że tak mało ludzi się wypowiada na tym forum.
Pozdrawiam i WESO

qwert
Posty: 54
Rejestracja: 02 gru 2006, 23:44

Post autor: qwert » 19 gru 2006, 21:36

A mnie zastanawia, czy przy kolejnym podejściu jestem skazany na tą samą komisję????

kati
Posty: 33
Rejestracja: 26 lis 2006, 0:04

Post autor: kati » 19 gru 2006, 22:37

Nie jesteś skazany.
U mnie powtórzyła się tylko jedna osoba.

qwert
Posty: 54
Rejestracja: 02 gru 2006, 23:44

Post autor: qwert » 19 gru 2006, 22:51

Dzięki. Może być nawet cała czwórka, byleby bez tego świra, który w zasadzie stanowił całą komisję ( zdało 5os. na 19-cie wchodzących).

Mar
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:33

Post autor: Mar » 21 gru 2006, 14:40

Może ktoś wie, czy wypowiedzi egzaminowanego ocenia cała komisja czy tylko zadający pytania?

putania
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2006, 17:56

Post autor: putania » 22 gru 2006, 12:31

Witam wszystkich gorąco,

mam następujące pytanie czy ktos z Was słyszał o możliwości odwołania się od wyniku egzaminu pisemnego - zabrakło mi 2 punktów. Jak to zrobić i czym argumentować - różną możliwością interpretacji stawianych pytań ???

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ