zawartość dziennika praktyk

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Alicjanka
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2006, 17:01

Post autor: Alicjanka » 16 sie 2006, 17:25

Witam,

Mam praktyki w małym biurze w niewielkim mieście i praktycznie sama powinnam wypełniać dziennik praktyk, a właściciel tylko je podpisuje. Czy możecie zdradzic jakiego typu, jakiej szczegółowości wpisy wystarczają w dzienniku praktyk? Dodam, że na praktykach jestem w zasadzie w weekendy i zupełnie nie wiem czy wpisy mają mieć jakąś logikę, czy poprostu wpisuje się czynności wykonywane w danym czasie?

Drugie pytanie: jak powinno wyglądać sprawozdanie z praktyk dołączone do dziennika praktyk? Bo o sumulacjach jest tu dość sporo, więc mniej mnie ten temat martwi.

Pozdrawiam,

Monika972
Posty: 33
Rejestracja: 29 lip 2006, 11:36

Post autor: Monika972 » 16 sie 2006, 18:10

Witam
hmm, ale chyba właściciel czy osoba u której masz praktyki ma licencję? no i oczywiscie moze prowadzic praktyki? bo skoro tak to dziwne że nie potrafi wypełnic dzienika praktyk.zresztą to chyba jego działka.
Szczerze Ci powiem ze nie da sie na forum napisac co powinno byc w dzieniku bo duuuuużo tego.Mogłabym Ci zrobic ksero moich wpisów gdyby nie to ze dziennik jest juz w MTiB :(( Popros kogos kto jeszcze nie wysłał swojego, myslę ze to nic strasznego żeby pomóc dziewczynie bo pewnie i tak każdy ma wpisane tak samo (szablon)zachecam do pomocy.
drugie pytanko- ja pisałam w skrócie na jednej stronie w oparciu własnie o dziennik, mniej więcej wygladało to tak
pierwszy dzien praktyk zapoznawałam sie z organizacja ble ble, pozniej ze odwiedzałam sady w celu sprawdzenia Kw itd itd, miałam dosłownie na jedna strone
Pozdrawiam

Alicjanka
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2006, 17:01

Post autor: Alicjanka » 23 sie 2006, 10:47

Dzięki za odpowiedzi. Oczywiście prowadzący moją praktykę ma licencję i uprawnienia itp, inaczej nie dostałabym dziennika praktyk. Niemniej jednak w małym mieście działalność biura jest ZUPE

Izka
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2006, 22:46

Post autor: Izka » 01 wrz 2006, 23:23

witam
zgodnie z ustawą dziennik prakty wypełnia prowadzący to jest jesgo obowiązek. Wpisy należyy dokonywać w okresie 6 miesięcy od rozpoczęcia praktyki, każdy wpis potwierdz prowadzący pieczątką osobistą tj pośrednika z licencją i numerem, oraz pieczątką firmy którą prowadzi i w której wykonujesz praktykję.
Na zakończenie ma ci podsumować godziny praktyk nie mniej niż 200godzin. Na ostatniej stronie nr. 21 ma być ma być podpis prowadzącego praktykę oraz jego firmy
poniżej pełnomocnika stoważyszenia który wydał dziennik
na pierwszej stronie twardej musi byc pieczątka PFRN.

dolinka
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:35

Post autor: dolinka » 17 sty 2007, 23:19

Właśnie zaczynam praktyki na pośrednika i martwię się tym dzienniczkiem, jak to wypelniac ??? :( u nas niestety w Stowarzyszeniu nie ma co pytac, bo ......... :( a w moim biurze jestem 1-sza praktykantką :(
Jesli ktos z Was mialby przykladowe wpisy, to prosze o podeslanie.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 18 sty 2007, 11:59

Zaraz, ale o jakim sprawozdaniu mowa? (Alicjanka) Zaczynam leciutko panikować, nam na praktykach nie kazano pisać żadnego sprawozdania i moim zdaniem z wniosku na stonach ministerstwa wynika, że sprawozdanie dotyczy osób, które rozpoczęły praktyki przed którymś tam ( nie pamiętam ) dniem i miesiącem 2004 roku? Czy się mylę? Bo jeśli tak to muszę szybko dosłać to sprawozdanie. Proszę o oświecenie. :-)

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 18 sty 2007, 15:09

Witam
jeżeli teraz odbywałeś praktyki to nie dotyczy cię sprawozdanie. nie musisz nic dosyłać.

lexi
Posty: 66
Rejestracja: 17 gru 2006, 15:37

Post autor: lexi » 18 sty 2007, 18:11

Uff, dziękuję, tak myślałam, podchodzę do egzaminu w marcu, zaczynam wpadać w popłoch :-)), to niby jeszcze sporo czasu ale pewności siebie z każdym dniem ubywa...

dolinka
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:35

Post autor: dolinka » 01 lut 2007, 22:56

Witam, poproszę o informację, jak wygladal Twoj dzienniczek i wpisy w nim, bo juz slyszalam parę teorii i zgłupłam calkiem :( Dzieki z góry :(

Angell
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2007, 17:11

Post autor: Angell » 12 lut 2007, 20:23

Witam Was wszystkich, jestem na początku tej jakże wyboistej drogi jaką jest zdobycie uprawnień na licencjonowanego pośrednika, i tak jak jedna z moich przedmówczyń odbywam praktykę w małm biurze pośrednictwa, i tez muszę sama wypełnić dzenniczek z czym nieukrywam mam problemy. Czy mogę Was prośic o pomoc, będę wdzięczna za wszystkie informacje i uwagi.

ODPOWIEDZ