pytanie o wpisy w dzienniku praktyk...

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
Martensu
Posty: 7
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:27

Post autor: Martensu » 25 gru 2006, 23:44

w jakiej formie powinno się wpisywać kolejne czynności w dzienniku praktyk? jakoś bardzo szczegółowo czy jedynie sygnalizując wykonywane czynności..np.
"wykonanie badania lokalnego rynku nieruchomości gruntowych dla ustalenia poziomu cen i czynszów"...czy to wystarczy? czy trzeba to jakoś uszczegółowić?
w ustawie (nie wiem który art. dokładnie) wymienione jest co w szczególności w ramach praktyk praktykant musi zrobić (przeprowadzić)...zapoznać się z organizacją biura, sporządzić 3 opisy transakcji...czy te wytyczne mogą stanowić podstawę wpisów w dzienniku praktyk...chodzi mi o to czy w takim brzmieniu mogą one zostać przepisane?
za wszelkie informację bardzo dziękuję..są mi one niezmiernie pomocne :)

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 05 sty 2007, 22:56

W tej sprawie chyba dobrze też skonsultować się z prowadzącym (prowadzącymi) praktykę z Panem. Ja na swojej praktyce (z wyceny nieruchomości) też nie zawsze wiedziałem jak co wypełnić, a prowadzący praktykę, zwłaszcza mający doświadczenie z praktykantami powinien co nieco wiedzieć o tym, bo im łatwiej zdobyć „oficjalne” informacje o wypełnianiu Dziennika. Tak było przynajmniej u mnie.

dona
Posty: 82
Rejestracja: 09 wrz 2006, 17:07

Post autor: dona » 06 sty 2007, 13:14

[quote:44b2b1e0d1="Martensu;3166"]w jakiej formie powinno się wpisywać kolejne czynności w dzienniku praktyk? jakoś bardzo szczegółowo czy jedynie sygnalizując wykonywane czynności..np.
"wykonanie badania lokalnego rynku nieruchomości gruntowych dla ustalenia poziomu cen i czynszów"...czy to wystarczy? czy trzeba to jakoś uszczegółowić?
w ustawie (nie wiem który art. dokładnie) wymienione jest co w szczególności w ramach praktyk praktykant musi zrobić (przeprowadzić)...zapoznać się z organizacją biura, sporządzić 3 opisy transakcji...czy te wytyczne mogą stanowić podstawę wpisów w dzienniku praktyk...chodzi mi o to czy w takim brzmieniu mogą one zostać przepisane?
za wszelkie informację bardzo dziękuję..są mi one niezmiernie pomocne :)[/quote:44b2b1e0d1]

Witam!
wysłałam prywatną wiadomość.

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 07 sty 2007, 10:07

Najlepiej zgłosić się lokalnego przedstawiciela PFRN.Na pewno pomoże w wypełnieniu jeśli prowadzący nie wie jak.

pozdrawiam Piotr Staniak

lja
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2006, 13:49

Post autor: lja » 08 sty 2007, 11:44

Witam,
mój dzinnik praktyk został wypełniony przez prowadzącego praktykę. nie zawiera zbyt szczegółowych opisów wykonywanyc zadań, sa to raczej krótkie zdania typu "Zapoznanie praktykanta z organizacją biura". Niestety mój dzinniczek leży teraz gdzieś w Ministerstwie i nie moge podać konkratnych przykładów, ale postaram się znaleźć ksero i napisze dokładniej.
Pozdrawiam!

dolinka
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2007, 22:35

Post autor: dolinka » 17 sty 2007, 23:21

Właśnie zaczynam praktyki na pośrednika i martwię się tym dzienniczkiem, jak to wypelniac ??? :( u nas niestety w Stowarzyszeniu nie ma co pytac, bo ......... :(
a w moim biurze jestem 1-sza praktykantką :(
Jesli ktos z Was mialby przykladowe wpisy, to prosze o podeslanie na mojego maila: [email]"dolinska@poczta.onet.pl"[/email]
Pozdrowionka i z góry dzieki :)

lja
Posty: 9
Rejestracja: 07 gru 2006, 13:49

Post autor: lja » 18 sty 2007, 11:12

Niczym sie nie stresuj, dokonanie wpisów nie jest wcale takie trudne. Postaram sie przesłać moje przykładowe. Pozdrawiam!!!

julka
Posty: 51
Rejestracja: 06 lis 2006, 12:00

Post autor: julka » 18 sty 2007, 14:03

widze ze mam ten sam problem, niedlugo musze odeslac dzienniczek praktyk a mam w nim bardzo lakoniczne wpisy( narazie na brudno), moj prowadzacy zupelnie sie tym nie przejmuje bardziej liczy na moja inwencje tworcza, jesli ktos moglby i mi przeslac jakies wpisy bylabym bardzo wdzieczna , moj mail to: pocztajw@wp.pl
z gory dziekuje

julka
Posty: 51
Rejestracja: 06 lis 2006, 12:00

Post autor: julka » 19 sty 2007, 10:58

jeny dzieki!!!! napisalam ten post z prosba ale nie sadzilam ze sa jeszcze tacy dobrzy ludzie na tym swiecie :-)) i to jeszcze on line..

ODPOWIEDZ