Zapraszamy na nowe forum zarządców nieruchomości

Zarządzanie nieruchomościami, sprawy dotyczące zarzadców nieruchomości i kandydatów na zarządców. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 10 lis 2006, 17:29

Otwieramy dziś Forum licencjonowanego zarządcy nieruchomości. Od jakiegoś czasu funkcjonują fora pośredników w obrocie nieruchomościami, od niedawna forum rzeczoznawcy majątkowego. Czas najwyższy oddać głos przedstawicielom trzeciego zawodu unormowanego przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zapraszam wszystkich zarządców, ubiegających się o licencję zawodową zarządcy, a także wszystkich zainteresowanych pracą zarządcy do wymiany poglądów i informacji.

Czy trudno zostać zarządcą? Jak wygląda od strony praktycznej egzamin na licencję zawodową? Z jakimi codziennymi problemami spotykają się zarządcy wykonujący swój zawód? Zapraszam do dyskusji.

AsiulaMK
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2006, 10:47

Post autor: AsiulaMK » 10 lis 2006, 23:32

Witam.
Cieszę się że jest formum:) dla zarządców. Ja już mam jeden egzamin za sobą, niestety nieudany. Nie ma co się uczyć testów bo ja zdawałam w październiku i chyba się komisji coś pomyliło bo były pytania z zestawu dla pośredników, jednym słowem do d.... Jak macie jakieś testy to się dzielcie.
W GRUPIE RAźNIEJ!!!

Anettka
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:45

Post autor: Anettka » 13 lis 2006, 16:56

Witam,

Mam już za sobą jedną nieudana próbę zdobycia licencji Zarządcy Nieruchomości:( Zdawałam egzamin we wrześniu. Mam tez mój cały test, więc chętnie podzielę się nim z innymi zdającymi w najbliższej przyszłości.

Mam też prośbę do innych osób, które zdawały w październiku lub będą zdawać w listopadzie o przesłanie mi na maila pytań. Będę bardzo wdzięczna:) 3mam kciuki za wszystkich zdających, bo nie jest łatwo!!! Ja egzamin mam w grudniu, ktoś jeszcze wtedy zdaje???

Anettka
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:45

Post autor: Anettka » 13 lis 2006, 18:30

Hej,

A nie byłaś w Ministerstwie, żeby obejrzeć swój test??
Ja właśnie tak zrobiłam.Zdawałam we czwartek, a juz w pon byłam w Ministerstwie. Nie ma sprawy-przesle ci mój test tylko muszę go przepisać :)? Mam za 3tyg egzamin, wiec jak mozesz mi powiedziec jakie były pytania to będę ci wdzieczna.Mój mail:anettapietraszko@o2.pl

PiotrW
Site Admin
Posty: 1506
Rejestracja: 28 sie 2006, 9:13

Post autor: PiotrW » 13 lis 2006, 22:33

W celu rozszerzenia rozmowy na temat pytań egzaminacyjnych sugeruję aby zamieścić przynajmniej niektóre, kontrowersyjne pytana i odpowiedzi na forum publicznym aby każdy mógł wziąć udział w dyskusji. Z pewnością jest wiele osób przygotowujących się aktualnie do egzaminu, którzy mogą podzielić się swoim doświadczeniem w przygotowaniu do egzaminu. :-)

sidiromek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2007, 11:41

Post autor: sidiromek » 24 sty 2007, 12:06

Czy wiecie może jaka jest zdawalność egzaminu na zarządce? Chcę ropocząc studia podyplomowe i się wacham bo koszty nie małe...

sidiromek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2007, 11:41

Post autor: sidiromek » 25 sty 2007, 13:29

To nie jest tak zle, ja przymierzam się do podyplomowych, wiec min. 2 lata przedemną jeszcze. Mam nadzieje że koszty studiów i praktyki mnie nie zniechęcą

Anettka
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:45

Post autor: Anettka » 25 sty 2007, 19:17

Witam, ja jestem świeżo upieczonym Zarządcą Nieruchomości i muszę się przyznać, że wcale nie było łatwo zdobyć ową licencję...Początkowo myślałam, że będzie to prosta sprawa. Jednak już po paru miesiącach okazało się, że nauki jest strasznie dużo, a ustaw i rozporządzeń jeszcze więcej:) Z doświadczenia wiem, że zakuwanie samych pytań zamieszczonych na stronie Ministerstwa nie gwarantuje zdania egzaminu-wręcz przeciwnie - jest mała szansa na zdanie, jeśli umie się tylko owe pytania. Pozdrawiam wszystkich :):):)

mania
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2007, 11:53

Post autor: mania » 26 sty 2007, 8:54

Witam serdecznie wszystkich. Widze, ze wszyscy pisza tutaj o studiach... ja mam zamiar wybra sie na kurs organoziwany w Katowicach, ktory konczy sie po trzech miesiacach egazminem panstwowym w Warszawie i daje licencje. To ostatni rok, w ktorym w ten sposob mozna zyskac licencje po kursie. Nie wybieram sie na kurs z pasji, wybieram sie na kurs poniewaz takie sa wymogi u mnie w pracy i boje sie, ze nie dam rady, bo nie mam absolutnie zadnego pojecia o tym, moja praca to administrowanie cmentarza, a gdzie tam cos, o nieruchomosciach :( Boje sie strasznie. Napiszcie prosze na co trzeba sie nastawic w nauce tego zawodu, zeby dobrze wypasc. Pozdrawiam

Anettka
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:45

Post autor: Anettka » 26 sty 2007, 12:19

Witam, piszesz o kursie 3-miesięcznym..., ale jeszcze obowiązkowo musisz odbyć 6-miesięczne praktyki i dopiero wtedy można podejść do państwowego egzaminu na Zarządcę. Egzamin jest trudny i należy jak najwcześniiej zacząć się uczyć, czyli ustawy, ustawy i raz jeszcze ustawy:) Pozdrawiam

mania
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2007, 11:53

Post autor: mania » 26 sty 2007, 12:29

Dziekuje Ci Anettka za odp, chcialabym wiedziec czy ten kurs jest mnie w stanie przygotowac do takiego egzaminu? A jak z praktykami, gdzie sie musza odbywac, czy sa platne i czy odrazu po kursie trzeba je rozpoczac? Coraz bardziej mnie ten kurs przeraza...

Anettka
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:45

Post autor: Anettka » 26 sty 2007, 13:11

Sam kurs nie jest w stanie cię przygotować do egzaminu niestety. Już na samym początku trzeba zacząć się uczyć-ja to zbagatelizowałam i potem miałam dużo ciężej. Systematycznie i do przodu-niestety. Praktyki zazwyczaj oferują organizatorzy kursu, ale nie musisz koniecznie u nich robić praktyk. Wydaje mi się, że musisz poszukać w necie i na pewno coś znajdziesz.Nawet firmy zarządzające nieruchomościami często cos takiego organizują. Praktyki są płatne(więcej niż kurs, bo trwaja dłużej). Najlepiej od razu je rozpocząć, bo nie zdążysz podejść do egzaminu. Choć radzę ci pójść na studia podyplomowe-pewniej. Inaczej do końca roku musisz zdać przynajmniej pisemy-a to serio wyzwanie!Pozdrawiam

sidiromek
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2007, 11:41

Post autor: sidiromek » 29 sty 2007, 8:46

Orientujecie się czy można robić studia i równocześnie praktykę? Aha, jak wygląda taka praktyka? Ja obecnie pracuję, mam nadzieje że praktyka nie polega na siedzeniu u zarządcy nieruchomości 8 godz. dziennie.

AsiulaMK
Posty: 45
Rejestracja: 06 lis 2006, 10:47

Post autor: AsiulaMK » 04 lut 2007, 19:47

hej ja tez zdaję teraz egzamin.wlasnie wkuwam testy pozdrawiam i powodzenia

agata
Posty: 23
Rejestracja: 28 maja 2006, 13:07

Post autor: agata » 04 lut 2007, 20:03

To fajnie, moze sie spotamy. W czwartek i piatek zdawalam na posrednika i sie powiodlo. Teraz pewnie bedzie klapa. Dzisiaj dopiero zaczelam przegladac testy. Niestety jestem juz tak tym zmeczona, ze nie kumam. Takze prosze przeslij mi cos. Dzieki i powodzenia. Agata

ODPOWIEDZ