Wzory Oświadczeń I Inne Gotowce

Testy egzaminacyjne, symulacja transakcji, wzory dokumentów, porady i opinie - jak zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pytania i odpowiedzi do egzaminów części pisemnej i ustnej. Forum dostępne tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
halina
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2006, 13:34

Post autor: halina » 26 gru 2006, 14:42

Koledzy pomóżcie!!!
jak napisać sprawozdanie z praktyki? Zupełnie niewiem jak się za to zabrać . co takie sprawozdanie musi zawierać ? jak musi być obszerne? może podeślecie jakiś "wzorek" ;-)
nie wiem jak powinny wyglądać również te cholerne oświadczenia do pierwszego etapu postepowania kwalifikacyjnego na posredników. czyli:
- oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych
-oświadczenie o niekaralności
czy tu wogóle jest jaiś wzór?

lub na gg

GRETCHEN
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2006, 20:53

Post autor: GRETCHEN » 26 gru 2006, 20:28

Cześć, wszstkie wzory oświadczeń znajdziesz na tej stronie "nieruchomości", a jeżeli chodzi o sprawozdanie z praktyk też nie wiedziałam jak do tego podejść i napisałam zgodnie z informacją pani z Ministerstwa dosłownie parę zdań; od kiedy i do kiedy trwała praktyka, krótki opis symulacji.

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 02 sty 2007, 12:34

Witam serdecznie!

Obecnie nie piszę się sprawozdania z praktyki tylko ,krótki opis trzech tranzakcji .Miejsce na opisy znajduję się na samym końcu dziennika praktyk.
Osobiście mój opis sprowadził się do przepisania spisu treści dotyczących moich symylacji czyli innymi słowy po kolei wszystkie opisane czynności w poszczególnych symulacjach.Jestem już po egzaminie pisemnym ,który zdawałem i zdałem go dnia 09.11.06.Obecnie przygotowuję się do poprawkowego z ustnego zabrakło mi 1 punktu.Tak więc mój dziennik przeszedł ,więc proponuję powyższe rozwiązanie z opisem symulacji i jeszcze raz powtarzam nie jest obecnie potrzebne sprawozdanie z odbytej praktyki.

Z poważaniem Piotr Staniak.

PS. A najlepiej zadzwonić do Ministerstwa do Departamentu Nieruchomości do sekretariatu i wszystko będzie jasne,

Madzias
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:15

Post autor: Madzias » 24 sty 2007, 14:21

Witam, mam pytanie o oświadczenia o niekaralności i o zdolności do czynności prawnych, czy wiecie może, gdzie można znaleźć jakieś szablony, czy przykłady?
Wiem tylko, że trzeba powołać się na uogn w oświadczeniu o niekaralności.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Madzias

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 24 sty 2007, 23:58

Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych

imię i nazwisko:
imię ojca

Oświadczenie

Uprzedzony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń stwierdzam, że posiadam pełną zdolność do czynności prawnych.
........................................
podpis


Oświadczenie o niekaralności

imię i nazwisko:
imię ojca

Uprzedzony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń, stwierdzam ,że nie byłem karany przeciwko mieniu,przeciwko dokumentom,za przestępstwa gospodarcze,za fałszowanie pieniędzy,papierów wartościowych, znaków urzędowych oraz przestępstwa skarbowe oraz za inne przestępstwa mające znaczenie ze względu na wykonywany zawód.


Nie trzeba powoływać się na żadną ustawę w oświadczeniu o niekaralności.W takiej jak powyżej formie złożyłem i wszystko przeszło bez żadnych kłopotów.

Madzias
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:15

Post autor: Madzias » 25 sty 2007, 12:26

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, ale zarówno w DOSPONIE jak i w MB powiedziano mi, ze mam odwołać sie do ustawy.
Zadzwonie i jeszcze sie upewnie.
Pozdrawiam
Magda

Madzias
Posty: 17
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:15

Post autor: Madzias » 25 sty 2007, 12:42

właśnie sie dowiedziałam w MB, ze można wymienić te przestępstwa, lub można również tylko powołać sie na ustawę: art.182 ust. 1 pkt. 2 utawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603 z późn. zm.)

staniak
Posty: 142
Rejestracja: 24 wrz 2006, 0:36

Post autor: staniak » 25 sty 2007, 14:16

Powyższe wzory znalazłem na dawnej stronie PFRN

czaps
Posty: 27
Rejestracja: 16 lis 2006, 17:18

Post autor: czaps » 10 kwie 2007, 16:52

Jak ma wyglądać pismo że nie będę się odwoływał od wydanej decyzji po egzaminie ustnym może ma ktoś owy dokument?

ODPOWIEDZ